Yandex.Metrica

TÜRELİ, KADRO TALEPLERİNİ TBMM GENEL KURULU’NDA DİLE GETİRDİ

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, ataması yapılmayan gençlerin sorunlarını TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi.

Türeli, TBMM Genel Kurulunun bugünkü toplantısında 705 Sıra Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında söz alarak, ataması yapılmayan gençlerin sorunlarını dile getirdi.

Türeli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a hitaben, “Sayın Bakan görüşmekte olduğumuz kanun teklifinde öğretmen atamalarıyla ilgili düzenlemeyi olumlu bulmakla birlikte yetersiz buluyoruz. Yeni ihdas edilen 47 bin kişilik öğretmen kadrosunun 150 bine çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi.

“GIDA MÜHENSİLERİ, SANAT TARİHÇİLERİ…”

Kadro talebi bekleyen birçok meslek grubu bulunduğunu belirten Türeli, şunları söyledi: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışmak için kadro bekleyen mühendisler, veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenler var. Bu arkadaşlarımız 20 bin kadro istiyorlar. Kültür ve Turizm Bakanlığında 2 bin kişilik kadro talebi var. KPSS sınavına giren 3,5 milyon kişiye 5 bin 96 kişilik kadro açılmış, bu arkadaşlarımızın 40 bin kişilik merkezi atanma talepleri var. Atama bekleyen gençlerimizin bu haklı taleplerine hükümet olarak yaklaşımınız nedir?

BAKAN’IN CEVABI

Türeli’nin bu sorularına Bakan İslam şu yanıtı verdi: “Öğretmen atamalarının yetersiz olduğunu, bunun 150 bine çıkarılması gerektiğini söyledi arkadaşlarımız. Ayrıca, devletten atama bekleyen arkeologlar, gıda mühendisleri, sanat tarihçileri olduğunu söylediler. Bütün bu alanlarda öğretmenler dahil mühendisler dahil, sosyal branşlar dahil, sanat tarihçileri, arkeologlar dahil devletin ihtiyaç duyduğu kadrolar imkanlar nispetinde zaman içerisinde açılıyor ve bu kadrolara yeteri kadar eleman alınmaya çalışılıyor. Önümüzdeki yıllarda da bunlar olacak.”

Türeli ise Bakan İslam’ın bu sözlerine, “Boş kadrolar var Sayın Bakan, doldurulmayan kadrolar var” şeklinde tepki gösterdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Kent Konseyi Kale ve Tavas ziyaret (2)
Kent Konseyi Kale ve Tavas’a çıkarma yaptı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ilçe ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor. Her ay 2 ilçeyi ziyaret ederek meclisleri ve çalışmalar...

Kapat