Yandex.Metrica

“Tuba Özturlar’dan bir başarı daha”

15 – 18 Mayıs 2015 tarihlerinde Ulusal Gençlik Parlamentosu XI. Olağan Genel Kurulu “Karar Alma Mekanizmalarında Gençlik Katılımı” üst başlığı ile 300 delegenin katılımı ile Ankara’da gerçekleşti. Toplantı da ‘Gençlik Katılımı’ konusunun yanısıra her sene yenilenen Yürütme Kurulu Üyeleri seçimi de söz konusu idi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

8 kişilik Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmek için, 23 Kişi,200 Gençlik odaklı çalışmalar yapan Dernek,  Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Üniversite ve Lise Öğrenci Topluluğu’nun katılımcılarının Delegelerinden oy istedi. Kısa sunumlar halinde YK Adayları seçilmeleri halinde 2015-2016 dönemi içerisinde yapmayı hedefledikleri çalışmaları anlattılar.  23 Kişi arasından, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Finans Bölümü öğrencisi Tuba Özturlar‘dan 8 kişilik Yürütme Kurulu üyelerinden birisi oldu.

2015-2016 dönemi içerisinde yapacaklarını açıklayan Tuba Özturlar, görev süresi boyunca dört ana noktaya odaklanacağını ifade etti. Bu hedefleri, %17’e ulaşan Gençlik İşşizliği’ne çözüm olarak Gençlik İstihdam, toplumun %42’sini oluşturan Gençlik Temsiliyeti’nin artırılması ve örgütlü toplumun %4’ünü oluşturan Gençlik odaklı Sivil Toplum Kuruluşlarının kapasitelerinin artırılması ve Bilgi Çağı’nın yerelde tabana yayılmasına katkı sunmak yakalamak şeklinde özetledi.

Yürütme Kurulu üyeliğinin geçmiş dönemlerde uygulandığı gibi ‘Bölgesel’ baz da olmadığını, ‘Ulusal’ sorumluluklar yüklediğinin farkında olduğunu fakat Aydın başta olmak üzere içinde yetişmiş olduğu Ege Bölgesi’nin Gençlik sorunlarına kayıtsız kalamayacağını, Sivil Toplum kapasite güçlendirme öncelikli olmak üzere diğer alanlarda da kolaylaştırıcılık yapmaya hazır olduğunu tekrar ifade etti.

Son olarak, Genç odaklı hedeflerinin yanısıra; bir Kadın olarak, Türkiye’de kadınların karşılaşmış oldukları sorunlara yönelik de projeler üretilmesine ve üretilen projelere kolaylaştırıcılık yapmayı planladığını ifade etti. Kadınların İşsizlik, Aile içi Şiddet, Temsiliyet ve Eğitim alanlarında sıkıntıları olduğunu ifade eden Özturlar, bu konuda kendisine Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu örnek aldığını ifade etti. Özturlar, Aydın yerelinde uyguladıkları projelere sunduğu katkıları sebebiyle Çerçioğlu’na ayrıca teşekkürlerde bulundu.

 

FB_IMG_1432544694131

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
DSC_6264
Kuşadası’nda çöpler el değmeden toplanacak

Kuşadası Belediyesi, daha temiz ve modern bir Kuşadası için yeraltı çöp konteynerlerinin sayısını her geçen gün arttırıyor.

Kapat