Yandex.Metrica

Tarihi un fabrikası Kent Konseyi’ni ağırladı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı Denizli’nin tarihini yansıtan değerlerden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda gerçekleştirildi. Toplantının konuğu olan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, Denizli’de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri mart ayı toplantısını Denizli’nin tarihi değerlerinden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Aydın, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar, Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıb Çelik, Esnaf Odası temsilcisi Saim Sücüllü ve konuk olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran katıldı. Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, aylık yürütme kurulu toplantılarını Denizli’nin geçmişini ve kültürünü yansıtan mekanlarda yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Mart ayı toplantımızı talihsiz bir yangın sonucu kullanılmaz hale gelen ve daha sonra Belediyemiz tarafından restore edilip Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı olarak halkımızın hizmetine sunduğumuz Külahçıoğlu Un Fabrikası’nda yapıyoruz. Kent Konseyi olarak tarihi evlerimize ve kültürümüze sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Çevre ile ilgili bilgilendirme

Toplantıya konuk olarak katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Kapukıran ise, büyükşehir olmadan önce il merkezinde temizlik ve çöp toplama işinin tamamen Denizli Belediyesi’nde olduğunu söyledi. Büyükşehir yapılanması ile birlikte çöp toplama, temizlik gibi işlerin artık ilçe belediyeleri tarafından yapılmaya başlandığını kaydeden Kapukıran, “Biz ise ana arterlerimizin bakım ve temizliğini yapıyoruz. Ayrıca atıklarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Evsel atıklar,bitkisel atık yağlar, pil atıkları, hafriyat atıkları gibi 8 farklı atık grubunda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Kapukıran, atık piller ve atık yağlar için çeşitli projeleri hayata geçip başarılı sonuçlar elde ettiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ayla_arslancan_hayatini_kaybetti_h33584_b4018
Ayla Arslancan hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın emektar oyuncusu Ayla Arslancan hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın emektar oyuncusu Ayla Arslancan 75 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri...

Kapat