Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Şimdi kitap zamanı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası nedeniyle kitap konusunda farkındalık çalışması başlattı. Etkinliğe destek veren gönüllü gençler, hafta boyunca yakalarındaki kokartlarıyla toplu taşıma araçlarında ve halka açık mekanlarda kitap okuyarak örnek olmaya çalışacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Kütüphane Haftası” nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm Türkiye’ye örnek olan Abla-Ağabey-Kardeş projesi gençleri ve minikleri de bu etkinliklere, toplumda “farkındalık” yaratmak için gönüllü olarak destek verdi. Ablalar, ağabeyler ve kardeşlerin, tüm hafta boyunca yakalarındaki kokartlarıyla toplu taşıma araçlarında, açık alanlarda ve bulundukları halka açık mekanlarda kitap okuyarak örnek olmaya çalışacakları bildirildi.

Organizasyon için önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi’nde bir araya gelen abla-ağabey ve kardeşler, Kütüphaneler  Müdürü Nezihe İncegöz’den kampanya ile ilgili kısa bir bilgi aldı. Abla ve ağabeyler, daha sonra kardeşlerini yanlarına alarak  Tarihi Havagazı Fabrikası’nın  çimleri üstünde,  onlara  okumanın  faydalarını anlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında ilk ve orta dereceli okullara  yaklaşık 12 bin  kitap hediye etti.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Dünya Tiyatrolar Günü (5)
Büyükşehir’den tiyatro şöleni

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün sahnelediği...

Kapat