Yandex.Metrica

Sen devletin malını deniz bizi keriz mi sandın?

Yusuf Karakaya
Yusuf Karakaya
  • 23.04.2015
  • 117 kez okundu
Milletvekili adaylığı YSK tarafından düşürülen Atila Sertel, bir taraftan CHP’lileri suçlarken, kendisini şikayet edenlere hakarete varan açıklamalar yapmaya devam ediyor. Atila Bey, son olarak Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunduğu konusunda açıklamalar yaptı, Basın İlan Kurumu’ndan gelen cevabı da paylaştı. Atila bey şunu unutmasın, çok söz söylemek yerine çok dinlemek daha iyidir. Çünkü öğrenmenin en önemli yollarından biri de dinlemektir. Ayrıca çok konuşanın çok hata yaptığı da ortadadır. Kimi konuşmacılar üstü kapalı, sanatlı ve derin anlamlı konuşurlar. Bu durumda söylenenlerin anlaşılması, dinleyenin bilgi ve anlayış yeteneğine bağlı kalır. Ancak Atila Bey, basın açıklamasında daha önceleri yaptığı sözleri kendisi de bir nevi yalanlamış oldu. Eğer Basın ilan Kurumu’ndan gelen yazıyı dikkatlice okusaydı, YSK’nın neden adaylığını düşürdüğünü de anlardı. Kimse onun toplantıya katılmadığını söylemiyor ama nedense Atila Bey aldığı paraya açıklık getirmiyor. Genel Kurul Delegesi olarak Basın İlan Kurumunda yetkisi olduğuna da açıklık getiremiyor. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayayım Basın İlan Kurumun Atila Sertel’e gönderdiği yazıdaki 3.ve 4. Maddelerde neler yazıyor bir göz atalım.
Ya akıl var mantık var, ben yıllarca üyesi bulunduğum derneklerin genel kuruluna katılırım hiçbir zaman oturum başına para ödendiğini görmedim. Sen önce o kamu kurumundan para aldın mı almadın mı onu söyle. Almadım diyemez artık. Basın İlan Kurumu’nda normalde 2 yılda bir değişmesi gerek temsilciyi İzmir Gazeteciler Cemiyeti yaklaşık 6 yıldan beri değiştirmedi onu da açıklanması gerekir aslında. Öyle gazetecilerin hakkına savundum vb. gibi sözlere”Kadir”bile inanmıyor. Sen devletin malını deniz bizi keriz mi sandın?

Aman başkan çocuklara bir şey olmasın

Söz Belediye Başkanlarından açılmışken, bir dostum Bornova’daki bir parktan fotoğraf paylaştı benimle. Fotoğraf bir çocuk parkında çekilmiş, oyun alanlarında bulunan kauçuk kaplamalar sanırım iyi yapıştırılmadığından, yerinden kalkmış veya yırtılmış. Olgun Atila’dan ricam, çocukların oyun alanlarının yapımını veya kontrolünü verdiği kişilere dikkat etmesi. Allah korusun çocuklardan birinin ayağı takılıp yaralanırsa vicdan azabından kurtulamaz Olgun Başkan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ayip670
Savcı Kiraz’ın oğluna ayıp oldu

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın oğlunu GS'li oyuncu Sneijder'le tanıştırma görüntüsü dikkat çekti.

Kapat