Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

SEDAT PEKER ” SÜMER AĞABEY BU DÜĞÜN SANA FEDA OLSUN”

Sedat Peker 8 yıldır beklediği düğünü davetli olarak gelen Sümer Tilmaç ve düğün esnasında rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan ve ardından yaşamını yitiren ünlü oyuncu için iptal etti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Düğünü iptal eden Sedat Peker Müziği durdurarak bir açıklama yaptı. Sedat Peker açıklamasında ;

Kıymetli dostlarım,

Sizlerinde bildiği üzere eşime vermiş olduğum sözü yerine getirmek için 8 senedir beklediğimiz düğünü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirmek niyetiyle düğüne başlamıştık. Ancak düğünün başında değerli sanatçılarımızdan olan SÜMER TİLMAÇ ağabeyin kalp krizi geçirmesi üzerine düğünde bulunan doktor davetliler hemen müdahale ederek kendisini hastaneye yetiştirdiler. Ancak aradan bir zaman geçtikten sonra hastaneden vefat haberi geldi.

Haber geldiği anda ben mikrofonu elime alarak bir konuşma yaptım. Sümer ağabeyin şahsına olan saygımızdan ve inanmış olduğumuz dinin gereği olarak müziği durduracağımı söyledim. Ayrıca Sümer ağabeyin ruhuna bir Fatiha okurlarsa çok sevineceğimi de özellikle belirttim. Daha sonrasında ise davetlilerle vedalaşarak hepsini evine yolcu ettim.

Bazı sanatçı arkadaşlarımız, Reis siz bu düğünü 8 senedir bekliyorsunuz. Kimse yanlış anlamaz müzik devam etse de bir şey olmaz dediklerinde onlara; diğer insanlarında duyacağı bir şekilde kıymetli dostum değilki benim düğünümde, Sümer ağabey gibi değerli bir sanatçı ziyarete gelip sonrasında vefat etmemiş olsun. Vallahi benim davet ettiğim bir kedi bile burada ölürse ben yine düğünü iptal ederim dedim.

Eşim bu konuda bana hiç bir şey demedi. Ayrıca bunun doğru bir karar olduğunu söyledi. Kıymetli dostlarım, düğünde bütün herşey çok güzeldi. Ülkemizde ki bütün ses sanatçıları, oyuncular, işadamları, akademisyenler, spor camiası yani her kesimin en değerli insanları bulunuyordu. Onlarda bu kararımı çok uygun karşıladılar. Doğru bulduklarını belirttiler. Ve sessiz bir şekilde benim bütün davetlilerle vedalaşmamı saatlerce beklediler.

Bütün davetlileri yolcu ettikten sonra düğünün yapıldığı mekandan hemen Sümer ağabeyin yattığı hastaneye geçtim. Beraber gittiğimiz değerli hocalarımızla kendisinin ruhu için dua ettik. Ayrıcada acil bölümde bulunan yetkililerden vefat olayı ile ilgili bilgi aldık.

Daha sonra hastaneden aile fertlerini arayarak üzüntülerini tüm kalbimle paylaştığımı söyledim. Onlarda bana Sümer ağabeyin şahsıma duyduğu sevgiyi anlattılar. Bu sohbet beni daha çok onurlandırırken diğer taraftan da hissiyatımı daha çok arttırdı.

Kıymetli dostlarım, 8 sene boyunca bu hayali beklemiş olan eşim asil bir şekilde düğünün iptal edilmesine hiç bir şey demedi. Türkiye’nin her alanda en başarılı simaları düğünü iptal etmemi saygı ile karşıladılar.

Ancak bu yazıyı yazmadan biraz önce, Twitter’ı açıp kontrol ettiğimde kendini solcu olarak tanımlayan nick olarakta Che Guevara ve onun gibi solun sembol isimlerini kullanan bazı kendinden meçhul zavallıların bu konu ile ilgili espiriler yaptıklarını gördüm. Vallahi onların adına üzüldüm. Kalpleri kararmış, ruhları kararmış, insanlıklarını yitirmişler.

Yapmış olduğum hareketi takdir etme erdemini onlardan zaten beklemiyorum da, ALLAH aşkına beş dakikalığına delikanlı olmak bu kadar mı zor bu insanlar için… Ağızları, patlamış lağım borusu gibi afedersiniz pislik akıtıyor. Elleri klavyelerin üzerinde insani değer taşımayan herşeyi yazıyorlar.

Kıymetli dostlarım, ben Che Guevara’nin çocukluğundan öldüğü ana kadar tüm hayatını neredeyse yüz kere okudum. Size yemin ederim ki o insanla bu karakter yoksunlarının arasında hiç bir benzerlik yok. Bunlardan solcuda olmaz, sağcıda olmaz; kısacası adam olmaz!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x278508_2_0_2
Elazığ’ın Palu ilçesinde patlama

Olay, Palu İlçesi'ne bağlı Bozçanak Köyü Hanönü mezrası yakınlarında saat 17.00 sıralarında meydana geldi.

Kapat