Yandex.Metrica

Seçim yasakları başladı…

YSK TARAFINDAN BELİRLENEN SEÇİM TAKVİMİNE GÖRE, PROPAGANDA SERBESTLİĞİ BUGÜN BAŞLADI VE 6 HAZİRAN SAAT 18.00′DE SONA ERECEK.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

SEÇİM YASAKLARI BAŞLADI
YSK tarafından belirlenen seçim takvimine göre, propaganda serbestliği bugün başladı ve 6 Haziran saat 18.00’de sona erecek. 
Seçime katılan siyasi partiler ve bağımsız adaylar, seçim propaganda süresinin sona ermesine kadar yazılı basında ilan ve reklam yoluyla veya internet sitesi açarak sözlü, yazılı veya görüntülü propaganda yapabilecek. 


Vatandaşların, elektronik posta adreslerine gönderilecek mesajlarla, taşınabilir veya sabit telefonlarına sesli, görüntülü veya yazılı mesaj göndermek suretiyle propaganda yapılamayacak. Ancak, siyasi partiler kendi üyelerine her zaman sesli, görüntülü veya yazılı mesaj gönderebilecek.


Oy verme gününden önceki on günlük sürede, yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla bir siyasi partinin veya adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılması ve herhangi bir surette dağıtılması yasak olacak. 


Seçim propagandasının başlangıç tarihinden oy verme gününü takip eden güne kadar olan süre içinde, açılış ve temel atma dahil törenler düzenlenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasak olacak.

Kaynak : Aypost

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x273189__n_2
Nihat Doğan tazminat ödeyecek

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, şarkıcı Nihat Doğan'a açtığı tazminat davasını kazandı.

Kapat