Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Sağlık Merkezi için güç birliği

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gültepe Mahallesi’ne yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği arsaya yapılacak sağlık merkezi yaklaşık 8 ayda tamamlanacak.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli’nin Gültepe Mahallesi’ne yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi için Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Halil Çarkıt arasında protokol imzalandı. Denizli Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Halk Sağlığı Müdürü Veli Kılınçarslan ve Hayırsever Halil Çarkıt ile Gültepe Mahallesi Muhtarı Nazım Hançer katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, bugün Denizli için güzel bir işin başlangıcını ve protokolünü yapacaklarını belirterek, “Gültepe Mahallemizde uzun zamandan beri arzu edilen, her gittiğimizde istenen, gerçekten ihtiyaç olan Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi talebinin inşallah bugün ilk adımını atmış olacağız” dedi. Sağlık merkezinin Gültepe, Mehmet Akif Ersoy, Gümüşçay ve Şirinevler gibi bölgelerin ihtiyacını karşılayacağını ifade eden Başkan Zolan, “Binanın yapılacağı arsa Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 771 metrekarelik bir alan. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bu arsamızı Halk Sağlığı Müdürlüğümüze tahsis edeceğiz” diye konuştu.

Temeli mayıs ayında atılacak

Merkezin projesiyle ilgili hazırlıkların tamamını Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Hayırseverimiz bu yapılan projeyle, yaklaşık 900 metrekare kapalı alanlık binayı yaparak halkımızın kullanımına sunulacak. Halk Sağlığı Müdürlüğümüz de buranın işletmesini gerçekleştirecek. Böylece hayırseverimiz, Büyükşehirimiz, Sayın Valimiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile Denizli’nin o bölgedeki ihtiyacını hep birilikte karşılamış olacağız. Güç birliği yaparak karşılamış olacağız.” Hayırlı bir işe hep beraber imza attıklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Sizler de şahitlik ediyorsunuz. Mayıs’ın ilk haftalarında inşallah buranın temelini hep beraber atacağız. 2015′in sonunda, 2016′nın başında inşallah bu binamızı tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İnşallah insanımızın derdine derman olsun. Orada bir umut ışığı yakılsın diyorum. Katkı sağlayan başta hayırseverimiz Halil Çarkıt olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsevere teşekkür

Vali Kocatepe ise, sağlık hizmetinin Sağlık Bakanlığı’nın sunmakla yükümlü olduğu bir hizmet olduğunu kaydederek, “Burada gerçekleştirdiğimiz bu protokolde iki önemli katkı var. En büyük katkı hayırseverimiz Sayın Halil Çarkıt Beyefendinin. Hiçbir karşılık beklemeksizin bir Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi yapma taahhüdü var. Diğer önemli katkı da bu binayı yapma imkanı sağlayan arsayı da Büyükşehir Belediyemiz tahsis ediyor. Sağlık Bakanlığı hizmet yükümlülüğünde olan bir konuyu, halkımıza sağlık hizmeti verme konusunda -Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi kazandırma yönünde- Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Saygıdeğer hayırseverimizin katkısıyla inşallah bu protokol imzalanacak ve bu hizmet gerçekleşecek” diyerek, Başkan Zolan ve hayırsever Çarkıt’a teşekkür etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin gerek eğitim, gerekse sağlık konusunda çok büyük katkıları olduğunu ifade eden Vali Kocatepe, başarılı hizmetlerin daim olmasını diledi. Hayırsever Çarkıt da, “Allah bize bugünleri gösterdiği için şükran borçluyuz. Bundan sonra dileğimiz bunun daha devamını sağlamak. Hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi”nin protokolü imzalandı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan
Başkan Zolan’dan Regaip Kandili mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "Üç aylarının başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili’nin...

Kapat