Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

ÖZEL ŞİRİNADA’DA HÜZÜN VE SEVİNÇ BİR ARADA

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde senelerdir çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda her gecen gün kendilerini geliştiren ve büyüten Özel Şirinada Kreş ve Anaokulları ile Şirinada Akademi öğrencileri ile birlikte yıl sonu etkinliği düzenledi..

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Şirinada Akademi 3. yılını kutlarken, Şirinada Kreş ve Anaokulları 6. yıl sonu etkinliğini düzenledi. Kuşadası’nın önde gelen otellerinden biri olan Sea Light Otellerinde Şirinada çocukların sesleri ile çalkalandı. Birbirinden değişik oyunların sergilendiği gece’de  Özel Şirinada Akademi’nin kurucusu ve Müdürü Duygu Yurttaş ile Özel Şirinada Kreş ve Anaokularının kurucusu ve Müdürü Derya Özsakallı Alp ortak duygularını belirttiler.

Günün ilk konuşmasını ve etkinliğin ilk ev sahipliğini yapan Şirinada Akademi Müdür ve Kurucusu Duygu Yurttaş,  kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Şirinada Çocuk Akademisi olarak bu yıl 3. gerçekleştireceğimiz yıl sonu etkinliklerimize hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle belirtmek istiyorum ki her yıl kademe kademe heyecanım artıyor. Şimdiden biraz kusurum olursa af edin lütfen. Değerli veliler bu güzel evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğimizi onlara emanet etmek bizleri onurlandırıyor. Bu yıl üç ana sınıfını iyi bir donanımla mezun etmeyi verdiği gururunu yaşarken çocuklarımızdan ayrılıyor olmamızın verdiği hüznün farkı yok. Henüz iki yaşındayken halleri, annelerinden ilk ayrılışlarını, tam çıkartamadığı kelimeleri gözlerinde ki annem babam gelecek mi bakışlarını hatırladığım da gözlerim doluyor. Umarım her birinin yaşantısı bizlerle beraber olduğu zamanlar kadar başarılı ve mutlu geçer. Bizler ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet değerleri ile yolumuzu devam edeceğiz. Her yıl yeni adımlar atarak kendimizi geliştirerek ve çocuklarımız için en iyileri araştırarark bu şekilde büyük işler yapmayı planlıyoruz. Bu yolda bizimle beraber olan bizlere güvenen ve her konuda bizleri destekleyen siz değerli velilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etkinliğin ikinci gününde Şirinada Kreş ve Anaokulları ev sahipliği yaptı. Ev sahipliğini bu sefer okulun kurucusu ve müdürlüğünü üstlenen Derya Özsakallı Alp velilere duygularını ve düşenlerini aktardı. Alp konuşmasında “ Şirinada Anaokulu küçük bir kız çocuğunun hayali bir oyunuydu. Tıpkı bir masal misali bizleri peşinden sürükleyen her yıl yeni kahramanlar yetiştiren, minik yürekleri cesaretlendiren ve onların sevgisiyle şekillenen masalımızın bu yıl ki bölümünün de sonuna geldik. Bu yıl iki sınıfın mezun etmenin haklı gururnu yaşıyoruz. Sizler Şirinada masalının devamında asıl kahramanlarsınız. Öğrencilerimizin gelişimi için göstermiş olduğunuz emek ve ilginizden dolayı hepinizi teşekkür ederim” dedi.

Kokteyli bir gece düzenleyen Şirinada Kreş ve Anaokulları ile Şirinada Akademi gecenin en güzel anların miniklerin sergilediği birbirinden güzel oyunları ve danslarıydı. Velilerin taktirini ve beğenisini kazanan minikleri ve miniklerin ailelerine  birde Miniklerin anneannesi Leyla Özsakallı teşekkür etti.

Leyla Özsakallı yaptığı kısa ve duygu dolu konuşmasında “Bir yıl daha, yine bir yıl sonu, yine iki yaşında aldığım çocuklarımı, kokularını hala burnumda hissediyorum. Gözüme bakıp annem babam gelecek mi dedikleri anları hiç unutmuyorum. İyi ki doğurdunuz iyi ki sizlerle tanıştım iyi ki büyüttüm. Bütün öğretmenlerimle ve  öğrencilerimle gurur duyuyorum” dedi.

Yıl sonu etkinliğinde miniklerin dansı ve miniklerin tatlı hareketleri izleyenleri kahkaya boğdu. Bir yıl boyunca öğrencileri ile dolu dolu eğlenen ve geleceğin ilk adımlarını hazırlayan öğretmenlere de okul yöneticilerinden teşekkür belgesi geldi. – Türkpostası

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x278884_asker_2
Kışladaki intiharın detayları kan dondurdu!

Amcasının kızı ile birlikte olup hamile bıraktıktan sonra askere giden Hakim Tarhan ailesinden gelen o telefonun ardından canına kıydı...

Kapat