Yandex.Metrica

Otobüslerde unutulan eşyalar internette

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yolculuk sırasında belediye otobüslerinde unuttuğu veya farkında olmadan düşürdüğü eşyalar için www.denizliulasim.com.tr adresinde özel bir bölüm oluşturdu. Otobüslerde bulunan cep telefonu, tablet, Denizli Kart, kredi kartı ve kimlikler sahiplerini bekliyor.

Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ; Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, vatandaşların yolculuk sırasında otobüste unuttuğu veya farkında olmadan düşürdüğü eşyalar için özel bir uygulamayı devreye soktu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Genel Müdürlüğü, vatandaşların belediye otobüslerinde unuttuğu veya düşürdüğü eşyalara daha kolay ulaşılması için www.denizliulasim.com.tr adlı resmi internet sitesinde bir bölüm oluşturdu. “Kayıp Eşyalar” adıyla oluşturulan bölümde belediye otobüslerinde bulunan cep telefonu, tablet, MP3 çalar, Denizli Kart, kredi kartı ve kimlik gibi eşyalar listelenmeye başlandı. Otobüslerde kaybolan eşyalarını internet sitesinde gören vatandaşların, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’nin Örnek Caddesi Eski Zaire Pazarı No: 1 Merkezefendi – Denizli adresindeki merkezinden alabileceği ifade edildi. Vatandaşların kaybolan Denizli Kart, kredi kartı gibi kendi adlarına ait olan belgeleri kimlik göstererek alabileceklerine işaret edildi. Cep telefonu gibi elektronik eşyaların ise IMEI numarasının belirlendiği, sahibinin bu ve benzeri özelliklere göre tespit edileceği kaydedildi.

Sistem nasıl çalışıyor?

Vatandaşların yolculuk sırasında otobüste unuttuğu veya farkında olmadan düşürdüğü eşyalar, şoförler aracılığı ile Ulaşım AŞ’nin merkezine teslim ediliyor. Kayıt altına alınan eşya daha sonra www.denizliulasim.com.tr sitesindeki “Kayıp Eşyalar” bölümüne girilerek sahibinin gelmesini bekliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’nin vatandaşların otobüste kaybettiği eşyasına daha çabuk ulaşması için yaptığı kayıp listesinde en çok Denizli Kart, bulunuyor. Kayıp eşyaların yanında listede, kart dolum makinelerinde kalan Denizli Kart’ların da olduğu kaydedilirken, şu uyarıya yer verildi: “Eşyanın doğru kişiye teslim edildiğinden emin olmak için eşya cinsine göre kimliğinizi gösterir belge, ürünün seri veya IMEI numarasını gösteren faturası, marka ve model bilgisi ve ayrıca eşyanızı kaybettiğiniz gün, saat ve otobüs hattı vb. bilgiler sizden istenebilir.”

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Cankurtaran DESKİ  (2)
Cankurtaran’a dev içme suyu yatırımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Cankurtaran Mahallesi’nin daha nitelikli ve sağlıklı suya kavuşması için 4...

Kapat