Yandex.Metrica

O isim adaylıktan çekildi

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Muğla’da MHP’nin 4′üncü sıra milletvekili adayı, Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı ve Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Kıvrak, adaylıktan çekildi.

İstek üzerine aday olduğunu söyleyen Kıvrak, “Listelerde her etnik kökenden bir temsilci bulunmakta ama Türkün mayası, asli unsuru olan Yörük ve Türkmenlerin temsilcisi olarak 4′üncü sıraya konulmam Dernek ve Federasyonumuz tarafından onay görmemiş ve adeta gururları incinmiştir” dedi.

Muğla’da 4′üncü sıraya koyulan milletvekili adayı, Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı, Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, evli ve iki çocuk babası 54 yaşındaki Ramazan Kıvrak, İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na verdiği dilekçe ile adaylıktan çekildiğini belirtti. 62 ildeki 134 Yörük Türkmen Dernek ve Federasyonu ve Konfederasyonu’nun imzaları ile Yörük ve Türkmenlerin temsilcisi olarak aday adayı gösterildiğini belirten Kıvrak, şunları söyledi: “Dernek ve Fedarasyonumuzun isteği üzerine aday oldum. YSK’ya verilen listelerde her etnik kökenden bir temsilci bulunmakta ama Türkün mayası, asli unsuru olan Yörük ve Türkmenlerin temsilcisi olarak 4′üncü sıraya konulmam, Dernek ve Fedarasyonumuz tarafından onay görmemiş ve adete gururları incinmiştir. Geçtiğimiz seçimlere bakıldığında MHP Muğla’dan çok az bir oy farklı ile bir vekil çıkarmıştır. Aday adaylık sürecinde her siyasi partiden insanlar, seçimlerde bana destek verecekleri ve yanımda olacaklarını ifade ettiler. Halkta kabul gördük. Listeler açıklandıktan sonra 4′üncü sıraya konmam her kesimden tepki aldı. 9 Nisan tarihinde dilekçemi verdim. Adaylıktan çekildim ama partimden istifa etmedim. Ülkemizde Kürt, Roman, Ermeni, Süryani vatandaşlarımız meclise girmeyi başarıyor. Türküm diyen Yörük ve Türkmenler başaramıyor. Siyaset bizi dışladı, ötekileştirdi.” Odatv.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ogrencilere_5_gunluk_tatil_mujdesi_h907_fe8bc
ÖĞRENCİLER 5 GÜNLÜK TATİL GELİYOR

Hürriyet’in haberine göre, liselere Giriş Sınavı TEOG'un 2.si bu ayın sonunda 29-30 Nisan günlerinde yapılacak. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği bu...

Kapat