İyi Parti Muğla Milletvekili Adayı Av. Muhsin Erdem
İyi Parti Muğla Milletvekili Adayı Av. Muhsin Erdem

Müdür’dü Şef olarak sürüldü

CHP’de Ön Seçim günü Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteklediği öne sürülen ‘Anahtar Liste’ yi’ dağıtan AYBA personeliyle tartışan Mesut Yörükoğlu’nun ASKİ Nazilli Şube Müdürü olan Eşi Nurten Yörükoğlu’nun bir gün sonra Karacasu’ya Şef olarak sürüldüğü ortaya çıktı.

Müdür’dü Şef olarak sürüldü
  • 27.04.2015
  • 74 kez okundu

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteklediği ve ilk üç sırada yer almasını istediği öne sürülen adaylardan Metin Lütfi Baydar ,Tayfun Talipoğlu, ve  Ali Ulvi Akoğlu’nun isimlerininyer aldığı ‘anahtar liste’ yi Ön seçimin yapıldığı 30 Mart tarihinde 5 Eylül İlköğretim okulu bahçesinde dağıtmaya çalışan AYBA personeli’yle tartışan ve cep telefonu ile çekim yapan CHP’li Yörükoğlu’nun ,ASKİ’de Müdür olarak görev yapan eşi’Nurten Yörükoğlu’nun bir gün sonra Karacasu İlçesi’ne Şef olarak sürülmesinin yankıları günler sonra ortaya çıktı.

İddiaya göre,Ön seçimin yapıldığı gün oy kullanmak için eşiyle birlikte okula giden Mesut Yörükoğlu’nun , Mahiye Çağlar ile okul bahçesinde sohbet ettiği sırada ‘Anahtar Listeyi’ dağıtan AYBA personelini görerek müdahale ettiği öğrenildi.

Mahiye Çağlar’ın gözü önünde yaşanan olayda AYBA personeliyle tartışan ve onların liste dağıtırken resimlerini çeken Yörükoğlu’nu Büyükşehir belediye personeli olan AYBA elemanlarının Çerçioğlu’na olayı anlatarak şikayet ettiği öğrenildi.

Ferda Çağlar Erkut’u desteklediği bilinen Mesut Yörükoğlu’nun oy kullanmak için gittiği okulda AYBA personeliyle tartışmasının faturası ağır olurken,Çerçioğlu’nun ‘ Delegelerin oylarına ipotek koymaya çalışması ise ters tepti.

 ÇERÇİOĞLU ANAHTAR LİSTEYİ YALANLAMIŞTI

Öte yandan CHP’de gerginliğe neden olan ‘Anahtar Liste’ olayında’ Her adaya eşit mesafedeyim’ diye açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu basında çıkan haberleri yalanlamıştı. – Nazillipost

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
cumhurbaskani-erdogan-nikah-sahidi-oldu-1430081633
Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde bazı özel görüşmeler yaptı ve bir nikah törenine katıldı.

Kapat