Yandex.Metrica

Memur-Sen Mısır’daki cezaları protesto etti

Memur-Sen Mısır’ın seçimle ilk defa başa gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen cezaları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Son günlerde İslam aleminin her köşesinde Müslümanlara yönelik bir sindirme ve baskı programı uygulandığını ifade eden Memur-Sen İl Temsilcisi İrfan Kaşıkçıoğlu, “ Bu zulümlere sessiz kalmak ‘dilsiz şeytan olmak’ demektir” dedi.
“Ayrıca, Mısır’da iki sene kadar önce, ilk kez halk tarafından seçilen bir cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ de yapılan bir darbe sonucu devrilmiş ve Müslüman halkın iradesine bir darbe indirilmiştir” diyen Kaşıkçıoğlu, “Mısır halkının özgür iradesine indirilen bu darbe aslında tüm Müslümanlara yapılmıştır. Bugün, İslam ülkelerindeki liderlerin asılarak şehit edilmesi, hapse mahkum edilmesi, dünyanın küresel aktörlerinin İslam fobisinin ‘kendine hak, Müslüman’a müstehak’ ikiyüzlülüğünün göstergesidir.

Uluslararası kurumlar, demokrasi havarileri, insan hakları savunucuları, bilumum hakperestler bu şaşılıktan kurtulmalı, sözün erdem, ahlakın muhkem kanunları gereğince üzerine düşeni yaparak bu yargısız infazlara karşı ortak bir eylem planı belirlemelidir” şeklinde konuştu. – TGRT HABER

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
meme_diklestirme_01
Sağlık Bakanlığı adına meme resmi istediler

İnternet dolandırıcılıklarına bu kez enteresan bir dolandırma şekli eklendi. Facebook'da ve Twitter'da Sağlık Bakanlığı adına hesap açan bir dolandırıcı kadınlara...

Kapat