Yandex.Metrica

“MASAL” KAHRAMANI OLMAYA HAZIR MISINIZ?

Amacımız, sağlık alanında uluslararası nitelik taşıyan çalışmalarda yer almak, sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunan bilim ve meslek grupları arasında iş birliğini kolaylaştırmak, sağlık alanında her türlü araştırmalara teşvik ve rehberlik etmek.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Sağlıkta güçlü bir iletişim ağı kurmayı ve sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunarak bilinçli kamuoyu oluşumuna yardımcı olmayı hedefliyoruz.

“Sağlık herkes için doğuştan kazanılmış temel bir insan hakkıdır” diyerek, sağlık için ayrılan kaynakların etkin ve verimli kullanılması çabası içindeyiz.

Mavi Sanat Yönetmeni, Alper Akdeniz ve Dünya Sağlık Derneği’nin ortaklaşa projelendirdiği, kan vermenin önemini anlatan kısa film çalışması geçtiğimiz hafta tamamlandı. Bilindiği üzere Türkiye’de her geçen gün kan ihtiyacı artarak devam etmektedir. Özellikle hayatları boyunca kan ve kan ürünlerini almak zorunda olan kanser hastaları kan bağışı yapacak masal kahramanlarını bekliyor.

 KAN YAPILAMAYAN TEK İLAÇTIR

Yönetmen Alper Akdeniz, kan bağışına dikkat çekmek amacıyla MASAL isimli kısa filmiyle kan bağışı yapacak kahramanları arıyor.

‘Kan’ın acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan ve kan bekleyen binlerce hastanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkilediğini, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyabileceğini anlatan kısa film “MASAL” bu anlamda oldukça etkili olacak.

Dünya Sağlık Derneği Başkanı Işık Güngördü bu tür projeleri sürekli kılmak adına özel ve resmi kurumları güç birliğine davet etti.

Filmin Yönetmeni Alper Akdeniz filmde lösemi hastası kızına kan arayan babayı canlandırarak rol gereği saçlarını da kazıttı. Duygusal sahnelerin yer aldığı filmde oyunculuk adına saçını kazıtmaktan da kaçınmayan Akdeniz, ‘Sizler de bir masalın kahramanı olabilirsiniz’, sözünden yola çıktıklarını belirterek, “Bu masala ortak olan bütün sanatçı arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum ve sosyal medyada paylaşım rekoru kırarak masalın devamını getirebiliriz. Siz de bir masalın kahramanı olmak için gelin ilk olarak bu filmi paylaşın” çağrısında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
BAKAN DEĞİL GÖREN OLUR

İnsanoğlu her ne konumda olursa olsun bakan değil gören olmalı. Alın size bir örnek.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili...

Kapat