Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KUŞADASI’NDAKİ YUNUS EMRE’NİN İÇLER ACISI HALİ

Kuşadası’nın her gecen gün yeşillikten betonlaşmaya giderken, nadir parklardan bir kaçı betonlaşmamak için ciddi mücadele vermeye devam ediyor.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Günümüzün en iyi kazancı olan inşaat sektörü her gördüğü boş alana betonermeleştirerek geleceğin havasını ve geleceğimizin çocuklarının oyun alanlarını her gecen gün azaltmaya devam ediyorlar. Bunlardan bir tanesini de Kazım Yaman Parkı için epey bir uğraş verilmişti. Lakin bazı parklar var ki bakıma ciddi anlamda muhtaç. Geçmişte aydınlatılamayan bir çok park varken, şimdi şimdi bazı parklar aydınlatılmaya başlanmış durumda. Başta uyuşturucunun ve kadın pazarlamanın önüne geçilmesi için yavaş yavaş düzenlenen parklardan biri olan Yunus Emre Parkı’nın içler acısı hali görenleri çıldırtıyor.

PARKI BAKIM YAPILAMIYOR

Yunus Emre parkı zamanın en çok ziyaret edilen oturulan bir parkı olmaktan çok artık adını esrar, kokain gibi bir çok şeyle andırırken şimdilerde dut ağaçların pislikleri ile anılmaya başlandı. Geceleri evsizlerin uğrak yeri olan Yunus Emre parkı yaşanılmaz ve oturulmaz bir durumda. Büyükşehirin ve Kuşadası Belediyesinin ilgisizliğinden yok olup giden Yunus Emre Parkı artık vatandaşı isyan ettirdi. Yetkililerin bir an önce parka ciddi anlamda düzen getirmesi gerektiğini söyleyen halk “ya bu şehre gerekli değeri versinler yada oturdukları koltuklardan kalkıp gitsinler. Dünyanın konuşmasını değil Kuşadası’nın konuşmasını istiyoruz. Turistler geliyor geçiyor. Lakin hala aynı şehir yine aynı şehir.” diyen vatandaş Çerçioğlu’nun ve Kayalı’nın hangisi yetkili ise bu şehirde ilgilenmesi gerektiğini üstüne basa basa her fırsatta dile getiriyorlar. Yunus Emre Parkının yıkık dökük bankları masaları ise halkı iyice çileden çıkarmaya devam ediyor.

IMG_20150704_112301IMG_20150704_112424

ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
zabıtaaaa
KUŞADASI ZABITASI “SAVUNMAYA” GEÇTİ

Zabıtalar artık kendilerini savunabilecekler.

Kapat