Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KUŞADASI ZABITASI “SAVUNMAYA” GEÇTİ

Zabıtalar artık kendilerini savunabilecekler.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Emniyetin ortaklaşa planladığı ve Kuşadası Zabıta çalışanlarının olası fiziksel saldırılara karşı kendilerine koruyabilmesi ve saldırı sonrası kişileri gözetim altına alması için gerekli eğitimleri aldılar. 2 gün süren eğitimde, savunma teknikleri, plastik kelepçe kullanımı gibi bir çok şeyi gören Kuşadası Zabıtası psikolojik destek eğitimini de başarıyla tamamladılar. Eğitim boyunca “göz yaşı” spreyi kullanmayı öğrenen ve genel teknik bilgilerini alan Kuşadası Zabıtası sertifikalarını aldıktan sonra kendilerini savunma konumuna geçmiş olacaklar.

Çoğu esnafın sözlü ve fiziki saldırılarına maruz kalan zabıta görevlileri “bu eğitim bizim için çok iyi oldu. Sonuçta bizlerde insanız evimize ekmek götürüyoruz. Onlar nasıl evlerini ekmek götürmek için çalışıyorlar işlerini yapıyorlarsa bizlerde çalışıyor ve görevlerimizi yapıyoruz. Amacımız aldığımız eğitimi kişilerin üzerinde uygulamak değil. Amacımız kendimizi savumak” dediler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Erdoğan’ın afettiği iki hükümlü

Merak ediliyordu: O iki hükümlünün suçu belli oldu

Kapat