Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KUŞADASI EMNİYETİNİN BAŞARISI

AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nin emniyet güçlerinin başarılı operasyonu

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Geçtiğimiz günlerde Kuşadası’nda yaşayan ve Kuşadası’nda ve Türkiye’de başarılı haberlere imza atan Gazeteci Ali Karaman’ın şahsına ait kullanmış olduğu dijital cihazlarını sabaha karşı 4 kişi tarafından uyutulmak üzere el konuldu.

Olay sabah saat :06:10 civarında gerçekleşirken, Gazeteciyi bayıltıcı sprey ile uyutup kullanmış olduğu cep telefonu, bilgisayarını ve kamerasını alarak kayıplara kaçan 18 yaşından küçük  4 genç tarafından soyuldu. Gazeteci Ali Karaman ise soyulduğunun farkını vardıktan hemen sonra Kuşadası Polis Karakolu’na giderek cihazlarının bulunması için suç duyurusunda bulundu. Sabah saat 06:40 civarında ifadesini verdikten hemen sonra Güvenlik güçlerinin dört koldan hırsızları araması ve tespitinden sonra zanlılar kıskıvrak yakalandı. Cihazlarının hırsızlar tarafından üçüncü kişilere kadar satıldığı tutanaklardan öğrenen gazeteci Ali Karaman “Cidden üzüldüm.  Bilgiler bir şekilde tekrar yerine gelir, lakin kişilerin özgürlükleri geri gelmez. Genç yaşta bu kişilerin ceza alması yasalarımızın ne kadar esnek olduğunu bir kez daha göstermektedir. Gerekli yasalar uygulanmadığı için suçlular 2 gün kalırım ve çıkarım mantığı ile bu işleri devam etmektedir. Evet bilgilerim gitti. Yıllarımın emeği idi. Lakin beni sevindiren bir olay ise Kuşadası Emniyet güçlerinin kısa bir sürede kişileri bulup adaletin önüne çıkarmaları ve cihazlarımı teslim etmeleri olmuştur. Kişiye göre çalışmayan bir emniyetimiz var. Daha önceleri burada görev yaparken, emniyetimiz cinayetleri ve intiharları büyük bir titizlikle çözmüş Türkiye’nin en iyi ekibi olmaya hak kazanmıştı. Görüyorum ki Kuşadası emniyeti bu hakkı hala elinde tutmayı devam etmektedir. Başta Kuşadası Emniyet Müdürümüz ve Asayiş ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kendileri övgülerinin en iyisini hak etmektedirler” dedi.

Kısa sürede suçluları adalet karşısına çıkaran Kuşadası polis teşkilatı, dosta güven düşmana ise korku salmaya devam etmektedir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. bahri tamer diyor ki:

    Geçmiş olsun Ali bey.Yapabileceğimiz bir şey olursa haberleşelim..

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
engelli-4
ENGİLLERİN İFTAR İSYANI

Kuşadası’nda Engellilere Ramazan gelmedi.

Kapat