Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KUŞADASI BELEDİYESİNİN TABELASI

Kuşadası’nda belli başlı kuralları belirtmek için asılan uyarı ve tanıtım levhalarına bir yenisi daha eklendi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Kuşadası’nın çeşitli yerlerinde asılı olan levhalarından biri Şehit Cengiz Altınkaynak çay bahçesinin yanında bulunan bir yere asıldı. Motorlu taşıtların girişinin yasak olduğunu belirten levha yıllardır yok olmaya yüz tutmuş ve betonlaşmaya yenilmiş ağaçlardan birine “çivi” marifeti ile bir ağaça tutturulmuştu. Bunu gören halk Kuşadası Belediyesinin ne kadar aciz olduğunu söylemekten geçemedi.

Kuşadası’nda bir çok yerinde yerlere çakılan demir borular üzerine konulan uyarıcı ve tanıtım levhaları her yerde kendini gösterirken, Belediye’nin yanında bulunan çay bahçesinin dibindeki ağaca bu şekilde yapılan katliamı kimse akıl erdiremiyor.

IMG_20150716_171829

Bir çivi ile bu kadar mı basit diyen halk “Burası turistik bir yer. Siz hiç yabancı bir ülkede bir levhanın bir ağaca çivi marifeti ile çakıldığını gördünüz mü. Ki bırakın adamlar ağaçın yerini başka bir yere almak için bizimkinler gibi kesmiyor yerinden söküp başka bir yere nakil yaparlar ken, bizimkiler ellerinde baltalar ile ağaçın kökünden kesiyor. Hele hele Kuşadası Belediyesi bunun bir değişiğini çivi çakarak yapıyorlar. Ağaç katliamı ille kesmekle olmuyor. Burada bu ağaca işkence çektiriliyor. Düşünebiliyor musunuz sizin bedeninize bir levha asılması için canlı canlı çivi çakıldığını. Kendi canınız ne kadar yanıyorsa o bizle konuşamayan ama açtığı çiçeklerle insanlara hayat veren, büyük yaprakları ile bizi güneşin kızgın kavurucu sıcaklığından koruyan ağaçlarımızın ne kadar acı çektiğini düşünün” dedi.

Bir ağacın gövdesine çakılan çivinin tepkisini veren halk bir an önce Kuşadası Belediyesinin bu hatadan dönmesini ve bölgede buna benzer ne kadar çivi ile tutturulan levhalar varsa kaldırılmasını istiyorlar.

 

IMG_20150716_171837

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
DFASDFADSFADSF
SÖKELİ OYUNCULARI BİR FİLM’DE TOPLADI

YAPIMCI -YÖNETMEN HAMİT ŞAHİN, BU YILA DAMGASINI VURACAK SİNEMA FİLİMİ AVANAK DEDEKTÖR SİNEMA FİLİMİNDE DÖRT SÖKELİ OYUNCUYU BİR ARAYA GETİRDİ...

Kapat