Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KUŞADASI BELEDİYESİNİN SANAT DÜŞMANLIĞI

Büyükşehir’in onayladığı başvuruyu Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı onayı tanımadığını dile getirdi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Türkiye’nin çeşitli illerinde sokak sanatçıları küçük guruplar halinde belirli köşelerde icraatlarını gerçekleştirerek sanatlarını yaparlar. İstanbul, İzmir gibi  bir çok ilde yeni veya gönül vermiş sesler toplanarak mesleklerini sergilerler.

Bu konu ile ilgili Kuşadası Belediyesinden izin isteyen lakin konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinin ilgilendiğini belirten Kuşadası Belediyesi Büyükşehir’in onayladığı emre karşı çıktı. Aydın Büyükşehir Belediyesinden belirli mevkilerde sanatlarını sergileme izni alan Türk Sanat Müziği severler Kuşadası Belediyesinin emir dinlemez engeline takıldı kaldı. Sanatlarını El Heykelinde ve İnönü Bulvarı’nın üzerinde bulunan Denizbank çevresinde gerçekleştirmek için izin alan Müzik gurubu dakika başı Kuşadası Belediyesi zabıtaların tacizlerine maruz kaldıklarını ve sanatlarını sergileyemediklerini dile getirdiler.

Gurup adına Selim Karacan ayrıca “ gittik Kuşadası Belediye Başkanı’na gösterdik Müzik yapabilirsiniz belgesini gösterdik. Başkan ancak bize ben size müziği yasaklıyorum burada. O belgeyi de tanımıyorum dedi. Kesinlikle yapmayacaksınız dedi. Bizde Aydın’a aradık tekrar. Onun o şekilde söylemesi geçerli değil biz size izin verdik. Devam edin herhangi bir problem olduğu zaman bize söyleyecekler bu gibi problemleri. Bizde buna istinaden hala devam ediyoruz. Böle bir şey olmasını istemiyoruz ama ancak maalesef Belediye Başkanımıza hatta ve hatta Zabıta müdürümüz olumsuz cevap verdi. Üzgünüz bu konuda“ dedi. Sadece sanatlarını sergilediklerini belirten gurup bizler bize verilen izni en iyi şekilde değerlendireceğiz diyerek Kuşadası Belediyesine ve Belediye’nin sanat düşmanlığını kınadılar.

IMG_20150704_225304

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_20150705_001521
KUŞADASI BU SESLERİ KONUŞUYOR

Bu dörtlü eğlence konusunda Kuşadası’nı ayağa kaldırdı.

Kapat