Yandex.Metrica

Küçük tasarımcıların büyük hayali

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan AR-GE ve İnovasyon Şube Müdürlüğü, Ege ve Dokuz Eylül üniversiteleri ile işbirliği yaparak, “Çocuklarla İnovasyon Etkinliği” düzenledi. Atölye çalışmasına katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, çocukların köprü ve aydınlatma projelerini inceledi, minik tasarımcılarla geleceğin şehirleri üzerine sohbet etti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ARGE ve İnovasyon Şube Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı “Çocuklarla İnovasyon Etkinliği”nde geleceğin mühendis ve tasarımcılarıyla bir araya geldi. İnovasyon kavramını tanıtarak farkındalık yaratmak ve çocukların kamusal alanlarda yapabilecekleri inovatif projeleri ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan öğrenciler, hayallerindeki projeleri Başkan Kocaoğlu ile paylaştı. Etkinlik sonunda çocuklar, Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Hülya Güven ve öğretmenleriyle birlikte el izlerinin yer aldığı bir anı ağacı oluşturdu.

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) tarafından verilen inovasyon eğitimi kapsamında maket üzerinde uygulamalı köprü yapımı ve aydınlatma projelerini gerçekleştiren çocuklar, Dokuz Eylül Teknokent (DEPARK) hocalarından, hayal güçlerini geliştirmeye yönelik inovatif masallar da dinledi.

s446006

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1432315865523
Malatya’yı bırak, Konak’ın haline bak

Konak’ta bir kadın sığınma evi açmayan Başkan Pekdaş, kocasının memleketi Malatya Hekimhan’a kadın dinlenme evi yaptırdı. Pekdaş kendi adı verilen...

Kapat