Yandex.Metrica

Köy enstitülerinin 75. yılı kutlandı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesi, köy enstitülerinin 75. kuruluş yıldönümünü Kent Kütüphanesi bahçesinde düzenlediği etkinlikle kutladı.

 

Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen etkinlik, müzik ve şiir dinletisi, fotoğraf sergisi ve söyleşilerle renkli geçti. Moderatörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş’ın yaptığı söyleşiye İçişleri Eski Bakanı Hasan Fehmi Güneş, CHP Eksi Milletvekili Mustafa Gazalcı, DEÜ Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi Yard.Doç. Dr. Nilgün Yener, şair ve yazarlar Bilsen Başaran, Tuğrul Keskin ve Hidayet Karakuş ile kabak kemane sanatçısı emekli öğretmen Salih Uran katıldı. Söyleşinin ardından etkinliğe katılanlar “Dünden Bugüne Köy Enstitüleri” fotoğraf sergisini gezdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s355535
Poligon’da “kesintisiz ulaşım” yeniden başladı

Metro inşaatı için açılan son şaftları da kapatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki Poligon yolunu ulaşıma açtı. Alt yapı kuruluşlarının tretuvar...

Kapat