Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KKTC’de yeni lider Mehmet Ali Talat

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde koalisyonun büyük ortağı Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin başkanlığına ikinci cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat seçildi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı geride bırakarak 2005-2010 yılları arasında cumhurbaşkanı olan Mehmet Ali Talat’ın yeniden siyaset sahnesine dönmesiyle KKTC’de yeni bir hükümet kurulacak.

Talat milletvekili olmadığı için başbakanlık yapamayacak ancak yeni koalisyonun gölge lideri olacak. CTP’nin halihazırdaki ortağı merkez sağdaki Demokrat Parti ile yola devam edeceği belirtiliyor…

Mehmet Ali Talat, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin olağanüstü kurultayında 835 delegenin 727′sinin oyunu alarak genel başkan seçildi.

Talat toplumda adaleti sağlamak için çaba sarfedeceklerini belirterek ayakları üzerinde durabilen bir ülke oluşturmayı hedeflediklerini yeni hükümetin müzakereler yoluyla bulunacak bir çözüme de hazırlık yapacağını ifade etti.

KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu’nun görevini yarın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya iade etmesi bekleniyor. Akıncı hükümeti kurma görevini, CTP’nin yeni lideri Mehmet Ali Talat’ın belirleyeceği bir milletvekiline verecek. Görevlendirmenin ardından CTP kurmayları koalisyon çalışmalarına başlayacak.

CTP halihazırda merkez sağda Serdar Denktaş’ın liderliğindeki Demokrat Parti ile koalisyon halinde. CTP’nin yeni lideri Mehmet Ali Talat’ın, hükümeti kurma çalışmaları için milletvekili Mehmet Çağlar’ı görevlendirebileceği ve yeni hükümetin kısa sürede kurulacağı belirtiliyor.

Kaynak : TGRT

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
karekodlu-cek-uygulamasi-yarin-basliyor-1434289103
Karekodlu çek uygulaması yarın başlıyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı toplantıyla tanıtılan karekodlu çek uygulamasına yarın geçiliyor.

Kapat