Yandex.Metrica

Kent Konseyi Kale ve Tavas’a çıkarma yaptı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ilçe ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor. Her ay 2 ilçeyi ziyaret ederek meclisleri ve çalışmalar ile ilgili bilgi veren Kent Konseyi heyeti bu ay Kale ve Tavas’a çıkarma yaptı.

Denizli’nin büyükşehir olması ile birlikte çalışmalarını tüm ilçeleri kapsama hedefi ile sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Her ay 2 ilçeyi ziyaret eden Kent Konseyi bu ay Kale ve Tavas’ı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe ziyaretlerine, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar, Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İlk olarak Kale İlçesini ziyaret eden Kent Konseyi heyeti, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın katıldığı programı Kale Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Kent Konseyi’nin Kale’de yeni kurulduğunu ifade eden Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, “Biz toplum olarak kadını, erkeği, genci, yaşlısı ve çocuğu ile hep bir arada yaşayan insanlarız. Ben engelli demek istemiyorum, çünkü engelin olmasını istemiyorum. Belediye başkanları olarak insanların yaşadığı engelleri ortadan kaldıralım diyorum. Yönetimde herkesin söz sahibi olması lazım. Bu meclislerin esas amacı bu zaten” dedi.

Kent konseylerine övgü

Kale’nin ardından Tavas Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen toplantıda, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Tavas Kent Konseyi Başkanı Ahmet Çetinkaya, Tavas Kadın Meclisi Başkanı Sıdıka Karayürek, Tavas Gençlik Meclisi Başkanı Emrullah Kalli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kent konseylerinin ilçelerin gelişiminde önemli rol üstlendiğini kaydeden Akyol, “Bizim artık en temel felsefemiz danışarak ortak kararlar alarak hizmet etmektir. Kent konseyimiz inşallah rutin işlerden ziyade olağanüstü sıra dışı projeler peşinde koşacaktır. Büyük bir heyecanla ve aşkla çalışan bir meclise hizmet etmek boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Toplantılara yoğun katılım

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın da, Kent Konseyi’nin işleyişi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Genel Sekreter Akın, “Kent Konseyi şehirde yaşayan insanların kentlilik bilincinin gelişmesi, hemşehrilik hukukunun artması, yerinden yönetimin, katılımcılığın ve şeffaflığın sağlanması, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın gerçekleşmesi gibi amaçları olan çok geniş kapsamlı bir kuruluş” diyerek, yoğun katılımın olduğu her iki ilçede Kent Konseyinin çalışmaları, kuruluş aşaması ve meclisler hakkında bilgi verdi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Şoförlere trafik eğitimi (3)
Şoförlere trafik eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Eğitim Şube Müdürlüğü koordinasyonluğunda, Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki tüm şoförlere trafik...

Kapat