Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

KEMAL SUNAL İLE YOLLARIMIZ HEP KESİŞTİ.

Geçtiğimiz haftalarda Ünlü Oyuncu Rahmetli Kemal Sunalın ölüm yıl dönümüydü. Türk Sinemasına ve tiyatrolarına katılan Emret Komutanım ile Kemal Sunal’a benzerliği ile ün yapan Mehmet Kurt Türkpostası muhabirinin sorularını cevapladı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Geçtiğimiz günlerde Kuşadası’nda yeni bir film çekimi için Kuşadası’na gelen ve filmin tanıtım yemeğinde oyuncu kadrosu ile hazır bulunan Mehmet Kurt tüm misafirlerin ve basının ilgi odağı oldu. Türk Sinema tarihinin en büyük üstatlarından biri olan ve herkesin taktirini beğenisini kazanmış Kemal Sunal ile benzerliği bilinen Mehmet Kurt gecenin yıldızı oldu. Tuğba Özay ve Coşkun Göğen gibi sanatçıların hazır bulunduğu gecede objektifler Mehmet Kurt’a çevrildi.

Kemal Sunal ile benzerliği olan ve yollarının hep kesiştiğini her cümlesinde belirten Mehmet Kurt “Kemal Sunal’ın yerine geçmek konusunda şunları söleyebilirim. Onun yerine geçmek büyük bir sorumluluk. Kemal Sunal’la hep yollarımız kesişti. Bende tiyatro kökenli biriyim. Oyuncu olmaya çalışıyorum. Biz yedi kardeşiz. Kemal Sunal’a sadece ben benziyorum ailede. Annem her zaman söyler, oğlum sana hamile iken hep Kemal Sunal’ın filmlerine baktım. Bundan dolayı benzerlik olduğunu düşünüyorum. Bu benzerlik benim için çok onur ve gurur verici bir şey. Enteresandır ki onun sayesinde ona benzerliğim ile televizyon oyuncusu oldum. Sinema, dizi reklam gibi. Evlilik yıl dönümü ile Kemal Sunal ile ölüm yıl dönümü aynı tarih’tir. Buda bir tesadüf mü bilemiyorum. Ona benzemekle gerçekten çok şanslıyım sayesinde ekmek yiyorum” dedi.

KURT “BU İŞİN EĞİTİMİNİ ALMADIM”

Kemal Sunal’a benzerliği ile aranan yüz olan Mehmet Kurt “Kemal Sunal’a benzemenin her zaman bir eksileri olmuştur. Aslında buna bir eksi denmez. Benzerlik bir yerde dezavantaj oluyor. Oyuncu camiasında biliyorsunuz ki avantajı kadar dezavantajı da var. Taklit olarak geçiyor. Ama ben kesinlikle Kemal Sunal tabiki kendime idol olarak görüyorum. Severek izlediğim bir sanatçı. Oyunlarından sahnelerinden her zaman etkilendiğim bir kişi ama Mehmet Kurt olarak ben kendim oynadığım oyunlara bir şeyler katmaya çalışıyorum. Bu işin eğitimini alamadım. Kendi çapımda kurslar bitirdim. Özel hocalardan eğitimler aldım. Fakat konservatuar okuma gibi bir şansım olmadı ama Kemal Sunal’a da burada bir benzerlik var. Oda sahne tozu yutmuş alaylı bir oyuncu. İnşallah bende onun yaşında üniversiteyi bitirecem” dedi.

Halit Akçatepe’nin her zaman sölediği ve tarihin tozlu raflarına yerine alan Hababam Sınıfın çekimleri başlamadan önce söylenen “Yönetmenimiz Kemal’e Kemal sen sadece gül” sözleri hep kulaklarda çalkalanmıştır. Mehmet Kurt ise bu sözlerin kendisine de söylendiğini söylerken tarih yine altın harflerle kazımış oldu. Kurt “Yine burada bir benzerlik var. Aslında hayatımız benziyor Kemal ağabey ile beni ilk keşfeden Hamdi Alkan oldu. Bir yarışmada Gaziantep’den iki bin kişi katılmıştı ve ben birinci olmuştum. Buda Kemal Sunal ile olan benzerliğimdi. Hamdi ağabey de demişti sen sadece gülsen yeterli sahnede. Aynı şeyleri yaşıyoruz bir bakıma Kemal ağabeyle. Allah Rahmet Eylesin, Mekanı Cennet olsun.” diyen Mehmet Kurt Her sanatçı gibi kalıcı eserler bırakmak istediğini belirten Kurt “sanatçı sanatıyla hatırlanır. Kemal ağabey bu konuda çok şanslıydı. Onun en büyük avantajı halkı anlatmaktı. Fakat günümüzde bu tür projeler olmadığından elimizden geldiği kadar bizlerde kalıcı eserler bırakmaya çalışıyoruz. İnşallah en büyük hedefim Kemal Sunal gibi kalıcı eserler bırakmaktır” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
SUUUUU
BU KİMİN AYIBI ? BÜYÜKŞEHİR’İN Mİ KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN Mİ ?

Senelerdir evinin kanalizyon bağlantısının yapılmadığını ve bu konuda senelerdir mağdur olduğunu belirten vatandaş isyan etti.

Kapat