Yandex.Metrica

KARAYOLLARINDA ÇALIŞAN PERSONEL EYLEM YAPTI

YSE’de Pamukkale Belediye Başkanlığı yanında bulunan TCK yerleşkesinde eylem yapan işçiler emeklerinin karşılığını alamadıkları için bu yola başvurduklarını belirttiler.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam
CHP Denizli milletvekili adayı Melike Basmacı, direnişte olan emekçileri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Chp iktidarında bu tarz sorunların ortadan kalkacağını ve taşeron işçilerin kadroya kavuşacağını belirten Basmacı “taşeron işçilik modern köleliktir. Devlet eli ile halkımızı köleleştiren mevcut iktidar, aylardır maaşını alamayan bu arkadaşlarımızı görmezden gelmektedir. Burada bulanan emekçilere işe girerken her ayın 1 ile 5′i arasında maaşlarının eksiksiz verileceği taahhüt edilmiş. Ancak zaten karın tokluğuna çalıştıkları bu işletmeler maaşlarını uzun zamandır geç yatırmakla beraber son dönemde de hiç yatırmamaya başlamışlardır. Bu vicdansızlıktır, bunun sorumlusu taşeronun önünü açan, taşerondan rant sağlayan AKP iktidarıdır.”dedi.
Sürecin takipçisi olacaklarını belirten Basmacı “8 haziran sabahı ülkemizde CHP iktidarı ile bu sorunlar mazide kalacak. Ancak o güne kadar, hak ihlallerinin önüne geçmek için çalışacağız. Ellerimiz emek düşmanı politika üretenlerin yakasındadır.”dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Gültepe Toplum Sağlığı Merkezi Protokol (1)
Sağlık Merkezi için güç birliği

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gültepe Mahallesi'ne yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi protokolü...

Kapat