Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Kadın Meclisi’nden Anneler Günü Pikniği

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü Pikniği düzenledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katıldığı piknik renkli görüntülere sahne oldu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Çamlık Mesireliği’nde Anneler Günü Pikniği düzenlendi. Etkinliğe, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Anneler Günü etkinliği kapsamında piknik düzenleyerek bir arada olmak istediklerini belirterek, “Bir evlat pir olsa da anaya muhtaç imiş. Bugün başımızın tacı, her derdin ilacı, her zaman muhtaç olduğumuz annelerimizin gününü kutlamak için bir araya geldik. Sizlerden ricam annelerinize sarılın ve ‘Anne seni çok özledim ve seni çok seviyorum’ diyin. İleride yapmak istediğinizde çok geç olabilir” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, karşılıksız sevginin tek ve emsali olmayan örneğinin anneler olduğunu belirterek, “Fedakarlığın örneği annelerdir. O nedenle annelerimizin kıymetini bilmek gerekiyor. Anneleri sağ olan arkadaşlarımız annelerine sımsıkı sarılsınlar bir gün annelerini bulamayabilirler” dedi.

“İsimlerin en güzeli Anadolu”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, bu milletin vatanına analarının adını verdiğine dikkat çeken Bakan Zeybekci, “Bu millet uğruna canını verdiği, uğruna milyonlarcasını feda ettiği, o ülkeyi isimlerin en güzeli ile Anadolu diyerek isimlendirmiş. Anneler Günü tek bir güne, bir ömre sığacak bir şey değildir. Annelik bilinci, annelik eğitimi bizim bu topraklarda en güzel şekilde başardığımız şeylerden birisidir. Ana kutsaldır” dedi. Muasır medeniyet seviyesine gidilecekse yapılması gereken ilk işin annelerin gelişmesi için tüm imkanların en iyi şekilde seferber edilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Zeybekci, “Kızların okula gitmesi ile ilgili devletin bugün annelere ve ailelere vermiş olduğu teşvikler var. Her yerde söylüyorum, kızlarımızın okullarına devam etmesi için devletin de tüm imkanlarını seferber ederek kız yurtları yapması lazım. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Pamukkale Belediye Başkanımızdan kız yurtları için yapılacak olan çalışmalara destek istiyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Ekonomi Bakanı Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler vatandaşlarla sohbet ederek, kırmızı karanfil dağıttı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
platform başkan (2)
İZMİR TURİZMİNİ TANITMAK İÇİN ODALARDAN GÜÇBİRLİĞİ

İzmir’de Faaliyet Gösteren Odalar Kurdukları Turizm Tanıtma Platformuna Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu’yu Başkan Seçti.

Kapat