Yandex.Metrica

İZSU’dan “Körfez’e ÇED”

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD Genel Müdürlüğü’nün birlikte yürüteceği “İzmir Körfezi ve İzmir Limanı Rehabilitasyon Projesi”ne ilişkin hazırlanan ÇED raporuna Bakanlığın “ret kararı” verdiği yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

 

İzmir Körfezi’nin su kalitesinin korunması, iyileştirilmesi ve karasallaşmanın önüne geçilmesi ile İzmir Limanı’nın kapasitesinin artırılmasını hedefleyen projede ÇED sürecinin “halen devam ettiğini” belirten İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Yüklenici firma tarafından hazırlanan ÇED raporu, 15 Mayıs 2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. ÇED Genel Müdürlüğü, son olarak Şubat 2015 tarihli yazısında Çamaltı Tuzlası içinde yer alan atıl alana tarama malzemesinin dökülmesi, Gediz Deltası Sulak Alan Revize Planı’nın tescili ve Ragıp Paşa Dalyanı kalıntılarındaki dip taraması ile ilgili konularda eksiklerin tamamlanarak Bakanlığa sunulmasını talep etmiştir. 6 Mart tarihinde ÇED Genel Müdürlüğü’ne konu ile ilgili detaylı bilgiler belgelerle sunulmuş, 16 Nisan tarihinde de toplantı talep edilmiştir. Bugün gerçekleşecek toplantıda İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı için tarih verilmesi beklenmektedir. Yapılacak ikinci İDK toplantısında ÇED kararı verilecektir”.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
Deski Sığma (5)
Büyükşehir’den Sığma’ya cazibeli su

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy'ün Sığma Mahallesi'ne cazibeli içme suyu getirmek için çalışma başlattı....

Kapat