Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastanelerin’den basın açıklaması

Son Zamanlarda bazı medya organlarında yer alan, “27 Mayıs 2015 Tarihinde Çeşme İlçemizde Hizmete Açılmış Olan Çeşme Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binasının, Eski Hizmet Binasının Adı Olan, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi adının kullanılmaması” haberleri ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

1994 Yılında Çeşme İlçemiz halkının sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için devlet arazisi üzerinde, devlet kaynakları kullanılarak Çeşme İlçemizde Devlet Hastanemiz hizmet vermeye başlamıştır. Çeşme Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği yetkililerinin ve halkın  göstermiş oldukları ilgi, destek ve tevazu sebebi ile ve o zamanın yasalarının da imkan veriyor olması hasebi ile hastanenin adının da Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi olarak konması uygun bulunmuş idi.

2015 yılına kadar hastanemiz aralıksız olarak ilçe halkımızın sağlık ihtiyaçları için hizmet vermiş, bu süre zarfında  dernek te büyük bir özveri ile çalışmış ve hastanenin bir çok eksik ve ihtiyacında yardımlarını esirgememiştir. Derneğin sadece eski hizmet binasına katkıda bulunmakla kalmayıp yeni hizmet binası içinde maddi manevi desteklerini esirgemiyor olmalarından minnettarlık duyulmaktadır.

İhtiyaçları daha iyi karşılamak ve  yeni standartlarda hizmet verebilmek için 27 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan yeni hizmet binası eski hizmet binasının yanında devlet arazisi üzerinde, devlet imkanları kullanılarak inşa edilmiştir. Hastane tamamı ile eski hizmet binasından yeni binaya taşınmış olup eski bina ile hiç bir bağı kalmamış  eski binanın tasarrufu konusunda yetkililer tarafından yeni projeler için değerlendirme aşamasına geçilmiştir.

Yeni hizmet binasının adının değerlendirilmesi gündeme geldiğinde Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler ile Hastanelerin Bazı Bölümlerine Ad Verilmesi Hakkında Yönergenin 2. Kısım Madde 3 b) gereğince; ‘Yatırım programında yer almak kaydıyla Bayındırlık birim fiyatına göre inşaat keşif bedelinin % 50 ve üzerinde mali yardımda bulunan hayırseverin ismi verilir.’ denilmesinden ötürü yasal mevzuat gereği yeni hizmet binasının adı ‘Çeşme Devlet Hastanesi’ olarak belirlenmiştir. Yeni binanın da hizmetleri konusunda her zaman fikir birlikteliği ve dayanışma içerisinde Çeşme halkının sağlığı ön planda tutularak hareket edilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.

 

                                                              İzmir Güney Bölgesi

                                                               KHB Genel Sekreterliği

                                                               Basın ve İletişim Birimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
oldurulen-pkk-li-kankasi-cikti-1439451202
Öldürülen PKK’lı kankası çıktı

Güvenlik güçleri tarafından dün öldürülen terör örgütü PKK'nın üst düzey isminin HDP'li milletvekili ile fotoğrafı ortaya çıktı.

Kapat