Yandex.Metrica

“İtalyan sanatçılara diyeceğim ki…”

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İtalya’nın İzmir Konsolosluğu’na atanan Luigi Lannuzzi, Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden ve kurulacak opera binasından çok etkinlendiğini belirten Lannuzzi, “İtalyan sanatçılardan her fırsatta İzmir’e gelip konser vermelerini isteyeceğim” dedi.

İzmir’deki görevine başlayan İtalya’nın yeni Konsolosu Dr. Luigi Lannuzzi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Kısa bir süredir İzmir’de olduğunu ve kenti tanımaya çalıştığını söyleyen İtalya İzmir Konsolosu Dr. Luigi Lannuzzi, Avrupa Caz Festivali kapsamında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne gittiğini, kendisinin ve İtalyan sanatçılarının bu merkezi çok beğendiğini söyledi. İzmir’de çok sayıda kültür merkezinin bulunduğuna dikkat çeken Lannuzzi, her fırsatta İtalyan sanatçıların burada konser vermesini isteyeceğini belirterek, İzmir’in çok güzel bir kent olduğunu, Fuar İzmir’in de kente ayrı bir canlılık katacağını söyledi. Karşıyaka’ya, Anadolu’nun ilk opera binasını kazandıracaklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark’ta da büyük şovların yapılabileceği bir kültür-sanat merkezi planladıklarını, kentin kültür sanat alt yapısını bu projelerle tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1111
TÜRKİYE’YE İADE EDİLDİLER.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ofisine böcek koyan polisler İstanbul'a getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine böcek olarak bilinen dinleme cihazı konulmasıyla...

Kapat