Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Horasanlı’ın 10 yıllık su sorunu çözüldü

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Tavas’ın Horasanlı Mahallesi’nde 10 yıldır süren içme suyu sorununu çözdü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Nerede sıkıntı varsa, ihtiyaç varsa, oraya ulaşmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Yerel seçimlerin ardından, kent merkezi ile birlikte ilçelerde de hızla çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Tavas ilçesinin Horasanlı Mahallesi’nde yaklaşık 10 yıldır devam eden içme suyu sorununa el attı. Bir süredir yapılan incelemede, Horasanlı Mahallesi’nin yüksek kesimlerine içme suyunun gitmediği tespit edildi. Kayıp kaçak tespit etme araçlarıyla yapılan çalışmada, içme suyu şebeke hatlarının bazı bölümlerinin kireç ve ağaç köklerinden tıkandığını belirledi. Mahalleye 25 yıl önce döşendiği öğrenilen içme suyu şebeke hatlarının kireçli ve tıkalı olan bölümlerinde temizlik ve hat değişimi yapılarak, Horasanlı’nın içme suyu sorunu çözüldü. Horasanlı Mahalle Muhtarı Naim Aytulun, yukarı mahalledeki içme suyu sorununun 10 seneden beri yaşandığını, yılın bazı zamanlarında uzun süreli su olmadığını, mahalle sakinlerinin çamaşır makinelerini dahi çalıştıramadığını kaydetti

Horasanlı’ın tüm alt yapı sorunu çözüldü

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ ekiplerinin mahallenin içme suyu sorununun yanında, içme suyu deposu, atıl durumdaki paket arıtma tesisi bakım ve onarımı, kapalı ve açık kanallarla mahallenin alt yapıdaki tüm sorunlarını çözdüğünü ifade eden Aytulun, Horasanlı Mahalle sakinleri adına başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, DESKİ Genel Müdürümüz Mahmud Güngör’e ve ekiplerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör ise, Denizli’nin 19 ilçesi ile tüm mahallelerindeki ihtiyaçları tespit ettiklerini belirterek sorunların kısa sürede çözümü için Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü olarak tüm birimleriyle çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir her yerde

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her yerinde olduğunu vurgulayarak, “Nerede sıkıntı varsa, ihtiyaç varsa, oraya ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Çok şükür sistemimizi kısa sürede kurduk. İhtiyaç olan tüm bölgelerimizin sıkıntılarını tek tek çözmeye devam ediyoruz” dedi. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli suya ulaşması için yatırımlara ara vermeden devam ettiklerini işaret eden Başkan Zolan, “Denizlimize, vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Denizlimizin yarını daha iyi, daha güzel olsun diye çaba gösteriyoruz. Nerede dert varsa, oraya derman olmak için koşmaya devam edeceğiz”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
bayan şoförler2_1776x1287
Muğla’da Ulaşıma Hanım Eli Değdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarında görev yapan bayan şoför sayısını 2’ye çıkardı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kadınlara...

Kapat