Yandex.Metrica

HDP İZMİR MİTİNGİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın konuşma yapacağı, İzmir Gündoğdu Meydanında düzenlenen mitinge yoğun bir katılım var. İzmir’deki kalabalık sosyal medyayda da ilgi çekti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Halkların Demokratik Partisi’nin İzmir mitingi için hazırlıklar tamamlandı. Partililer Gündoğdu alanına akın ederken girişlerde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın Gündoğdu Meydanı’nda saat 17:30′da partililere hitap etmesi bekleniyor. HDP’liler akın akın Gündoğdu Meydan’ına gelirken girişte çok sıkı polis kontrolünden geçtikten sonra alana alınıyorlar. Alanda durum sakin gözükürken Yunanistan’dan Syriza temsilcileri de alana geldi. Miting alanında Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılıyor.

Polis helikopterleri ve diğer emniyet güçleri alanda miting alanı ve çevresinde kuş uçurtmuyor.
İşte o mesajlardan bazıları

Vartkes Hergel ?
An itibarıyla @imc_televizyonu nda canlı yayında HDP İzmir Mitingi var. Muhteşem bir katılım ve coşku var. Boşa değil iktidarın korkusu…
CAN AKBULUT ?
Şu an İzmir Alsancak’ta bir cafede oturuyorum.Yakınımda HDP’nin mitingi var. Arkadaşlar katılım çok fazla. Sanırım barajı geçecekler.

mehmet koçak
İzmir de deprem .amma ne depremi? HDP nin Miting depremi şimdi Demirtas konuşacak

Alper Terzioglu ?
@amberinzaman Ruşen Çakır hic bir ön görüsü tutmayan biri.. izmir deki miting’de CHP den tut MHP ve HDP’lisi meydanda…

EBELİ TARIK ?
10 sene önce Ahmet Kaya dinlenmeyen İzmir’de bugün HDP muhteşem miting yaptı.Bu bişey değil barajları yıkacağız seni başkan yaptırmayacağız!

İşte Demirtaş’ın açıklamalarının satır başları:

İzmir’in, ülkenin emekçileri önce taşeron işçiliği kaldıracağız. Asgari ücreti en az 1800 TL yapacağız ki insanca bir yaşam sağlanabilsin. Sokaktaki işsizlik yüzde 50′leri geçmiş durumda.
YÖK’ün kaldırılarak üniversitelerin özgür bilimsel üniversitede okuma ve çalışma fırsatları sağlanmalı.

Soma’da Ermenek’te olduğu gibi hayatınızın sudan ucuz olmadığı bir gelecek kurabiliriz. Bunlar lüfuf değil. Size ait olanı size vereceğiz. Sizin gasp edilmiş hakkınızdır.
Bu topraklar çöl değil kutup değil. Onlarca medeniyet görmüş, yeryüzünde ilk insanlığın var olduğu, ilk defa tarımın yapıldığı, yerleşimin olduğu topraklardır. Anadolu toprakları Mezopotamya toprakları üzerinde aç susuz perişan yaşamaya mecbur değiliz. Bu kadar zenginliği ceplerinizde de zenginliğe dönüştürelim istiyoruz.

İşte Bursa’da metal işçilerinin yaptığı tam da kendi emeğime sahip çıkıyorum eylemidir. Gündoğdu meydanındakiler öyle haykırmalı ki İzmirdekilerin dayanışmasıyla ayağa kalkabiliriz. Herkes öbür şehirdeki kardeşinin acısını hissedecek.

Bizler farklı farklı kimliklere sahibiz. Biz bunu değiştiremeyiz. İnançlarımız var, mezheplerimiz var. Birbirimizi inkar ederek, değişmeye zorlayarak değil herbirimiz diğerini kabul ederek demokratik yaşamı sağlayacağız. İnancına meshebine göre ayrım yapmayın.

8 Haziran’da da bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz. İzmir’de birbirimizin yüzüne bakacak yüz kalsın. Biz onun için çabalıyoruz. Hangi partili olursa olsun asla düşmanlaştırmayın, bunların tuzağına düşmeyin.
AKP’nin çirkin kampanyaları AKP’ye oy verenlerin düşüncesi değil. HDP’yi baraj altında bırakma oyunlarıyla ülkeyi felakete sürüklemeye çalışıyor.

DEMİRTAŞ’TAN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Şu halimizle bile 10 milyonluk nüfusu temsil ediyoruz. Bu 10 milyon ne olacak? Saadet Partisi var bu parti var, onlar da parlamentoya girmesin mi? Cumhurbaşkanına da düşen de siyasi düşmanlığı kışkırtmak olmamalı.
Madem 76 milyonun Cumhurbaşkanıyım diyorsun da hangi yüzle bu 10 milyona ben sizin Cumhurbaşkanıyım diyeceksin. Bu tam bir baskıcı anlayıştır. HDP’ye oy vermeyin, aman aman parlamentoya girmesin diye propoganda mitingleri yapıyor. AKP’liler bize oy verin çalışması yapmıyorlar HDP’ye oy vermeyin çalışması yapıyorlar.

HDP BARAJ ALTINDA KALIRSA YÜZDE 9.9 OY AKP’NİN HANESİNE YAZILACAK
AKP gece gündüz çalışsa oyunu bir puan arttıramıyor. Her gün düşüşte. İnşallah baş üstü düşmeye devam ediyor. Eğer HDP’yi barajın altında bırakırsak HDP’nin yüzde 9.9 oyu AKP’nin oyuna eklenecek onun için bu kadar çirkinleşiyorlar. buna da ileri demokrasi diyorlar. Bütün Türkiye’nin bu matematiği iyi hesap etmesi lazım.

Bugüne kadar barajı aşamadık. Tamamı bizim eksikliğimizdi. Kendimizi anlatamadık. Bu suç bu hata bizimdi. Ama şimdi 81 ülkede herkese gönlümüzü açtık.

HDP’nin baraj altında kalması bu ülkede karamsarlığın hakim olması demek. HDP’nin büyüttüğü umut, kardeşlik eli her yerde tutuşsun ki herkes o Türkiye’yi görsün. Bizi baraj altında tutmak için olmadık iftiralarla kampanya yürütüyorlar. Bunların kara propogandalarını dinlemeyin. Türkiye’de elektrik faturası çok pahalı. Onlar ekrana çıktığında kapatın ya. İki defa kara girersiniz iki defa.

Onların sizin ekranlarınızdan size bağırarak hakaret etmelerine izin vermeyin. Yazık ya ziyan oluyor. Yalandan iftiradan başka ellerinde malzeme kalmadı. 7 Haziran’a 17 gün var. Eğer siz HDP’ye oy verecek gönüllüler, bu kampanyaların fedakar çalışanları daha disiplinli çalışırsanız bu ülke bu felaketten kurtulacak.

Ben HDP’ye oy vermek istiyorum ama kararsızım diyenler oy vermeyi düşündüğünüz parti Türkiye’de birlikten beraberlikten yana özgürlükçü laiklikle yönetilmesini isteyen bir parti var. Eğer bu parti baraj altında kalırsa AKP’nin karanlığından kurtulmak daha da zor olacak.

Meydanlarda ne konuştuysak 8 Haziran’da da aynısını söyleyeceğiz. 9 Haziran’da da aynısını yapmaya devam edeceğiz. İyi ki HDP’ye oy verdik de bu ampulün karanlığından kurtulduk diyeceksiniz.

 

Kaynak : EGEHBR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sondakikaa
AK Partili milletvekili adayı bıçaklandı

AK Parti Adana Milletvekili adayı Ramazan Demir, bıçaklandı.

Kapat