Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

HAKLARIMIZ İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE DEVAM

CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU, TBMM Katip Üye seçiminin hemen ardından ilk ziyaretini Roman Mahallesine gerçekleştirdi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Özcan PURÇU, Katip Üye seçiminin hemen ardından ilk ziyaretini, söz verdiği üzere Roman Mahallesine gerçekleştirdi. CHP Milletvekili Özcan PURÇU, zor koşullarda tenekeden damlarda, çamurda, çadırda yaşayan ve barınma başta olmak üzere temel yaşam haklarından mahrum bırakılan Roman vatandaşlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

TBMM Katip Üyesi seçilir seçilmez soluğu İzmir’de alan CHP Milletvekili Özcan PURÇU, CHP Grup Başkanvekili Levent GÖK ile birlikte İzmir’in Urla İlçesi’ne bağlı Sıra Mahallesi’ni ziyaret etti. Sıra Mahallesi ziyaretine İzmir Milletvekili Zeynep ALTIOK AKATLI, CHP’li Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, CHP İl Başkanı Bedri SERTER, CHP Urla İlçe Başkanı Ahmet Bahri YALAZ da katıldı.

Roman vatandaşların yaşadığı mahallede davullarla, zurnalarla, çiçeklerle karşılanan PURÇU, özellikle çocuklardan büyük ilgi gördü. Vekil PURÇU ve Grup Başkanvekili GÖK, Sıra Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını dinledi ve uzun süre sohbet etti.

1

Türkiye’nin ilk ve tek Roman Milletvekili Özcan PURÇU “Yıllarca mahallelerimize Roman Mahallesi dediler, hizmet etmediler, yok saydılar, dışladılar, ötekileştirdiler. Kırmızı plakayla ilk olarak Roman mahallesine gittim. Aynı koşullarda büyüdüğüm mahallelerde hala barınmanın en temel sorunların başında geldiğini gözlemledim. Romanların yaşam tarzına ve kültürüne uygun, yerinde dönüşüm ve adil bölüşüm büyük önem taşıyor. Önyargıların yıkılması, Romanları dışlayan ve yaftalayan dilin değişmesi, sosyal politikaların geliştirilmesi için çalışma yürüteceğim. Ezilenlerin sesi olacağım, dışlanan gruplar için özel projeler geliştireceğim. Yoksulluk kader değil, yaşanan sıkıntılar da çözümsüz değil… Artık çözüm makamındayım. Vatandaşlarımız için vatandaşlarımızla birlikte sorunların çözümü için uğraşacağım. Bizi karşılayan halkımıza, destekleyen herkese teşekkürler. Beraber başardık! Haklarımız için beraber çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
251120152039219490245_2
Jetler ‘acil’ kodlu havalandı

Diyarbakır'dan acil koduyla havalanan 3'ü ağır bombardıman yüklü 5 F16 savaş uçağı Suriye sınırına gitti.

Kapat