Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

GÖRME ENGELLİLER İÇİN YENİ YOLLAR

Kuşadası Belediyesi tarafından görme engelli vatandaşların tehlikelerden korunması ve gideceği yolda rehber olması için yollara hissedilebilir zemin döşeniyor.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Belediye Binasının çevresinde bulunan Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünün bölgesine yapılan yaya yollarına rehber kabartmalı hissedilebilir zemin döşeniyor.

Dokunma duyusuna hitap eden hissedilebilir zemin görme engellilerin hissedilebilir zemin sayesinde  bireylerin yardım almadan yönlendirilmesini; yön değiştirebilmesini, engeller konusunda uyarılmasını, bulunduğu konum veya istikametteki muhtemel tehlikelere karşı uyarılmasını ve gidilmesi istenilen tesislere güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamayı amaçlıyor.

Görme engelli vatandaşların tüm bireyler gibi yaşamın her alanında haklara sahip olduğunu ifade eden Belediye yetkilileri “Görme engelli vatandaşlarımızın da herkes gibi ve herkesle birlikte, yaşamın tüm alanlarındaki hak ve hizmetlere ulaşabilmeye hakkı vardır. 2010 yılında çıkan Herkes İçin Ulaşılabilirlik Eylem Planı ile artık her belediye bu çalışmayı yapmalıdır. Bizde belediye işi olan tüm görme engelli vatandaşımız için bu çalışmayı başlattık. İlerde gerekli tüm yollarda bu çalışmayı kapsamlı bir şekilde yapacağız.”dedi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
20150707_213302
ACENTECİLER SUHAN 360 OTELİN İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Kuşadası’ndaki seyehat acenteleri, Suhan 360 Hotel tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Bu yıl faaliyete geçen 5 yıldızlı Suhan...

Kapat