Yandex.Metrica

Gökçek’in mesajları vatandaşı çıldırttı

Gökçek, programa çıkacağını cep telefonu mesajı ile milyonlarca vatandaşa yolladı. Şikayet hattı kilitlendi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, çıkacağı televizyon programlarının reklamını cep telefonu mesajı ile milyonlarca vatandaşa gönderiyor. +908503042426 numaradan gönderilen mesajda Gökçek’in saat kaçta hangi programa çıkacağı duyurulurken, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek önemli açıklamalarda bulunacak. İzlemeniz dileğiyle” ifadelerine yer veriliyor.

Ankara dışından vatandaşlara da mesaj gönderen Belediye Başkanı Gökçek’in mesajları cep telefonu kullanıcılarının tepkisine neden oldu.  İnternette, “Gökçek’in SMS’lerini şikayet ediyoruz kampanyası” başlatıldı. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan kampanyada kullanıcılar şikayetlerini BİMER’e iletmeye başladı.

1 MAYIS’TAN İTİBAREN YOLLANMAYACAKTI AMA…

1 mayıs 2015 itibariyle yürürlüğe giren 6563 sayılı kanunun 14. maddesinin 5. Fıkrasındaki değişiklik ile bu tür reklam mesajlarının gönderilmesi yasaklanmıştı. Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun’da yapılan değişiklikte işletmecilerin siyasi propaganda yapması da engelleniyordu.

O madde şöyle:

“İşletmeciler tarafından, sundukları hizmetlere ilişkin olarak abone ve kullanıcılarla, önceden izinleri alınmaksızın pazarlama veya cinsel içerik iletimi gibi maksatlarla haberleşme yapılamaz. İşletmeciler, sundukları hizmetlere ilişkin olarak abone ve kullanıcılarıyla siyasi propaganda içerikli haberleşme yapamazlar”

Kaynak : Sözcü

Milyonlarca vatandaşa gönderilen SMS şöyle:

madde

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
FB_IMG_1432544690373
“Tuba Özturlar’dan bir başarı daha”

15 – 18 Mayıs 2015 tarihlerinde Ulusal Gençlik Parlamentosu XI. Olağan Genel Kurulu “Karar Alma Mekanizmalarında Gençlik Katılımı” üst başlığı...

Kapat