Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Girişimci olacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yarımada Stratejik Planı çerçevesinde Mordoğanlı kadınlara verdiği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programı tamamlandı. Eğitimde başarılı olan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Yarımada Stratejik Planı çerçevesindeki projeleri bir bir hayata geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mordoğanlı kadınlara “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ verdi. İstihdam yaratacak fikirlerin hayata geçmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile açılan eğitime katılanlar, hayallerindeki iş fikirlerini gerçeğe dönüştürme yolunda ilk adımı attı.

Programı tamamlayan girişimciler sertifikalarını Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Dr. F. Aytuğ Balcıoğlu, Sosyal Projeler Şube Müdürü E.Semra Dinç ve KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri’in katıldığı törenle aldı.

 

Çakır’dan Başkan Kocaoğlu’na teşekkür

Törende konuşan Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü projeleriyle İzmir’de yaşayan girişimcileri ve özellikle de kadın girişimcileri desteklemesinden dolayı teşekkür etti. Karaburun’da yeni iş kollarında istihdam yaratılması için girişimcileri destekleyeceklerini kaydeden Çakır, katılımcılara KOSGEB’e yapacakları kredi başvuru sürecinde başarılar diledi.

145 girişimciye eğitim verildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan ise 2015 yılında açılan beş eğitim programından 145 katılımcının yararlandığını belirterek, “Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü’nün ücretsiz olarak düzenlediği bu eğitimlerden yararlanan katılımcılarımız, iş fikirlerini hayata geçirmek için önemli bir adım atmıştır. Çoğunluğu kadın olan katılımcılarımızın en kısa sürede KOSGEB kredilerinden yararlanarak işyerlerini açmalarını, özellikle de kadınlarımızın kendi işinin patronu olarak ekonomiye katkı sağlamalarını temenni ediyoruz” dedi.

KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri de; İzmir’de açılan girişimcilik eğitimlerine büyük destek veren ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, katılımcıları KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirdi ve başvurularda dikkat etmeleri gereken önemli noktaları açıkladı.

Katılımcılar adına konuşan Meral Çoban ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, KOSGEB, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karaburun Belediyesi çalışanlarına ile eğitmenlerine, iş fikirlerini profesyonelce tasarladıkları ve girişimcilik özelliklerini geliştirmelerine yardımcı oldukları için teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
TGF Yönetim Kurulu üyeleri
TGF: BYEGM’nin erteleme kararı hak gaspıdır

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetimi, İzmir’de toplandı. TGF yönetimi, son günlerde artan terör olaylarını kaygıyla karşıladıklarını belirterek, bu konuda sorumluluk...

Kapat