Yandex.Metrica

Genç Bilim İnsanlar Konferansı sona erdi

Uluslararası Genç Bilim İnsanlarını, Kuşadası Belediyesinin ev sahipliğinde bir araya getiren ICYS (Conference of Young Scientists) konferansı sona erdi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Pinebay Holiday Resort otelde yapılan ödül törenine Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Kuşadası Belediye Meclis Üyeleri Nail Özazman, Canan Güler, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Doğanata, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, ICYS Kurucu Başkanı Dr. Zsuzsa Rajkovits, akademisyenler, İzmir Özel Fatih Koleji Okul Müdürleri, davetliler, yarışmacı ülkelerin öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Konferansa ev sahipliği yapan Kuşadası’nın kapılarının, Genç Bilim İnsanlarına gelecekte de açık olduğunu söyleyerek, tüm gençlere gelecekteki yaşamlarında başarı diledi.

Türkiye’ye bir altın madalya

Konferansın kapanış töreninde, 20 ülkeden gelen genç bilim insanlarının uluslararası jüri tarafından ele alınan çalışmaları ödüllendirildi. Yaşam Bilimleri dalında İzmir Fatih Koleji öğrencileri Özgür Ülker ve Hatice Öztekin Yaşam Bilimleri dalında ülkemize altın madalya kazandırdı. Yarışmada Bilgisayar Bilimleri dalında altın madalyayı Hollanda ve Almanya, Çevre dalında 4 altın madalyanın ikisini Tayland, diğerleriniz Endonezya ve Sırbistan, Yaşam bilimleri dalında ise 5 altın madalyanın ikisini Almanya alırken diğerlerini Romanya, Türkiye ve Hollanda kazandı. Matematik dalında altın madalyaları Ukrayna ve Gürcistan kazanırken aynı kategoride Best ödülünü Rusya aldı. Fizik kategorisinde Almanya 2 altın Belarus ise bir altın madalya kazandı. Bu kategoride en iyi sunum ödülü Romanya’ya verildi. Poster ödüllerini ise Bilgisayar Bilimleri’nde Hollanda, Çevre Bilimleri’nde Sırbistan, Yaşam Bilimleri’nde Türkiye İzmir Fatih Koleji’nden Özgür Ülker ve Hatice Öztekin, Matematik’te Tayland, Fizik’te Macaristan aldı.

Kapanış töreninde İzmir Fatih Koleji Dans Öğretmeni Volkan Yılmaz’ın “Sema Gösterisi” izleyicilerden tam not alırken, Kuşadası Çınarköy “7’den 77’ye Zeybek Gösterisi” büyük alkış aldı.Yarışmada ayrıca sponsorlara ve jüri üyelerine plaket verildi. 2016 da Romanya’da yapılacak olan ICYS 2016’nın videosu izlendi.

ICYS 2015, ICYS Kurucu Başkanı Dr. Zsuzsa Rajkovits’ın davul eşliğinde resmi kapanışı gerçekleştirmesiyle sona erdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
09f58e8f49a32cf610e7b7f79ab271be
”Beni Öldürün Diye Yalvardım”

Nişanlısının gözleri önünde üç kişinin tecavüzüne uğrayan S.M. yaşadığı dehşeti anlattı: "Beni öldürün diye yalvardım. Hep o anı yaşıyorum. Evde...

Kapat