Yandex.Metrica

Geçici Hayvan Bakımevi Yenilendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe İlçesinde bulunan Geçici Hayvan Bakımevinde bir süredir yürüttüğü modernizasyon çalışmalarını tamamladı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Geçici Hayvan Bakımevinde yürütülen yenileme çalışmaları tamamlandı. Hayvanların refahının amaçlandığı yenileme çalışmaları kapsamında 145 metrelik bir bölümde mevcut yıpranmış tel örgüler dekoratif panel çitlerle değiştirildi ve 32 metre uzunluğunda istinat duvarı yapılarak alan kaybının önüne geçildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, Bakımevinde bulunan tüm binaların iç ve dış cephe boyalarının ve periyodik olarak dezenfeksiyon ve ilaçlamaların yapıldığı yaşam alanlarında yabani otların temizliğiyle birlikte zararlı sürüngenlere karşı tüm bakımevi çevresine kükürt uygulaması yapıldığını belirtti. Hacı Koç; “Geçici Hayvan Bakımevi’nde hayvanların sağlığı ve rahat yaşaması için 10 bakımevi personeli ve 2 veteriner hekim 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Geçici Bakımevimizde özellikle sokak hayvanlarına; aşılama, tedavi, anti parazitler, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemleri yapılıyor ve bu işlemlerden sonra, çeşitli yöntemlerle duyurular yapılarak bu hayvanlar sahiplendirilmeye çalışıyoruz. Bakımevimize her yaştan ziyaretçilerimizi bekliyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sağlığımız için spor yapıyoruz etkinliği
“Sağlığımız İçin Spor Yapıyoruz” Etkinlikleri Milas’ta Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Sağlığımız İçin Spor Yapıyoruz” sloganıyla düzenlediği etkinlikler Milas İlçesinde de başladı.

Kapat