Yandex.Metrica

GB Selçuk: Uğur Mumcu’yu ve 3310’nu,Gaffar Babayı Saygıyla Anıyoruz…

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ;  Tam bağımsız bir Türkiye’nin, gericiliğe karşı mücadelenin, cesur gazeteciliğin, laikliğin, demokratlığın simgesi olan Uğur Mumcu’nun hunharca katledilişinin 22. Yılı bugün. Her yıl Ocak ayında olduğu gibi yine bir Adalet ve Demokrasi haftasındayız ve bu yıl da “Uğur Mumcu Ölümsüzdür” diyerek devrimci gazeteci Uğur Mumcu’yu hasretle anıyoruz.

Mumcu, yolsuzluk ve yoksulluktan arınmış “Tam Bağımsız Türkiye” ideali için halkını aydınlatmaya çalıştı. Ancak, üzerine gittiği, ”Siyaset-Tarikat-Ticaret “ ile simgelenen şeytan üçgeninin kurbanı oldu. Gladyo’nun kumanda aletini elinde tutan ABD’nin o dönemdeki kritik hedefi, Türkiye’yi hizaya sokmak ve Irak’ın kuzeyinde bir kukla devlet kurmaktı. Bu hedefin önünde duran Atatürkçü aydınları katletmek Washington’un o yıllarda izlediği stratejiydi. Yıllar sonra Amerika’nın hedefi hâlâ değişmedi. Bugün de bu senaryoların karşısında duranlar, Amerikancı gladyonun hedefi oluyor.

Hayatını bağımsızlık ve demokrasi mücadelesine adayan, bu uğurda yaptıklarıyla hedef seçilen ve susturulan, geleceğimize ışık tuttuğuna inandığımız Uğur Mumcu’ yu, Cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkan, özgürlüklere inanan bizler, katledilişinin 22. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.

3310 Ali Gaffar Okkan’ı unutmayacağız.

Diyarbakır’da tüm yurttaşların saygısı ve sevgisini kazanan ve Gaffar Baba lakabıyla bölge halkının hafızasına kazınan, Diyarbakır Emniyet Müdürü iken halen fâili meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüş polis müdürü Ali Gaffar Okkan’ı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

14 yıl önce hain bir pusu neticesinde şehit düşen Ali Gaffar Okkan’ı ve 5 polis şehidimizi saygıyla anıyoruz. Diyarbakırlıların dediği gibi Gaffar babamız yani Ali Gaffar Okkan görev yaptığı yerlerde halka polisin soğuk copunu değil Cumhuriyeti ve Türk milletinin sıcak yüzünü göstermiştir. İşte bu yüzden Diyarbakırlılar yüzlerce çocuğun adını Ali Gaffar Okkan koymuştur” Okkan, Diyarbakır halkının gönlünde taht kurmuştur. Okkan birlik ve beraberlik şiarı ile tüm oyunları bozmuştur. Bu ülkenin tam bağımsızlığından yana olan Ali Gaffar Okkan’ın katilleri serbestçe dolaşıyorlar.. Ali Gaffar Okkan tam bağımsız Türkiye’den yanaydı.

 

3310

Türkiye Gençlik Birliği Selçuk İlçe Örgütü

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
fsdfasdfads
Almanya İzmir Başkonsolosu Başkan Gürün’ü Ziyaret Etti

Almanya İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti. Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre...

Kapat