Yandex.Metrica

Erdoğan’dan Diyanet İşleri’ne özel uçak açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyonda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı’na özel uçak tahsisiyle ilgili açıklamada bulundu: Vatikan’da dini liderin özel uçağı var, özel araçları var. Ahmet Bey’le de onu konuşacağım. Diyanet İşleri Başkanımızın yurt dışı seyahatlerinde şu anda havuzda olan uçaklarımızdan kullanmak suretiyle gitsin, niçin tarifeli uçakla gitsin?

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyonda katıldığı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 7 Haziran seçimlerinden Başkanlık sistemine değerlendirmelerde bulunan Erdoğan’ın NTV’de yaptığı açıklamalardan önemli satır başları şöyle:

BAŞKANLIK SİSTEMİ

BU DÖNÜŞÜMÜ YAPACAK KADRO TARİH BOYUNCA UNUTULMAYACAK:Benim buradaki arzum, gayretim hep buna yöneliktir ve sürpriz olayı da buradaki oyda olacak bir patlama ve bu konuda da eğer bu işe kendini verecek bir siyasi kadro böyle bir adımı atmaya eğer karar verirse Türkiye bundan çok kazanacaktır. İnanıyorum ki bu değişim, dönüşümü yapacak siyasi kadro da tarih boyunca unutulmayacaktır.

Bizim derdimiz faniler değil. Biz en ideal sistem hangisidir, bunun üzerinde durmamız lazım. En ideal sistemi de belirleyebilmek için dünyada bunu kimler en iyi başarmış, bunlara bakmamız lazım.

KAYNAK TARTIŞMALARI

BU İŞ O KADAR BASİT DEĞİL: Ekonomide böyle ‘kaynak benim’ demekle havaalanı yapılmaz, köprü yapılmaz, yollar yapılmaz. Göstereceksin arkadaş, kaynağın ne? Gelir tablonda ne var, gider tablonda ne olacak? Bunu ortaya koyacaksın. Sen ortaya hiç bir şey koymuyorsun ve ‘kaynak benim’ diyorsun. Ondan sonra da bir kısım da kalkıyor, ‘Yok bilmem Diyanet İşleri Başkanı’nın altındaki 320 bin liralık Mercedesmiş kaynak. Öbürü kalkıyor, ‘Yok bilmem şuradaki evler kaynak’. Öyle bu iş bu kadar basit değil.

Bu milleti bu kadar hafife almamak gerekir. İşte bunları açıklamak, bunları yaşayan bir lider olarak benim görevimdi. Ben onun için şu anda meydanlarda milletime bunları anlatıyorum. Çünkü milletimin tarafıyım ben.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ

MÜSLÜMAN BİR SOKULDUĞU YERDEN BİR DAHA SOKULMAZ: Şu anda HDP’nin belediye başkanlarının beni karşıladığı bir il olmamıştır. Mardin’e, Diyarbakır’a gittim, gelemedi. Niye, dağdan talimat gelmiş. Bunlar kendi iradeleriyle belediyeyi yönetmiyor ki bunları dağ yönetiyor. Terör örgütünü arkasına almış oy toplamaya çalışıyor. 6-8 Ekim olaylarında kim sokağa davet etti herkesi, bu beyefendi değil mi. 50 kişi öldü. Yasin Börü’yü 5. kattan attılar. Bunun hesabını nasıl verecek? Yani milletimin bunları görmesi, bilmesi için meydanlardayım. Milletime bunları anlatmak durumundayım ki Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz, sokulmayalım istiyorum.

DİYANET’E UÇAK AÇIKLAMASI

VATİKAN’DA DİNİ LİDERİN ÖZEL UÇAĞI VAR: 320 bin-330 bin liralık aracı lüks olarak değerlendirir misiniz? Bugün şu genel başkanların hemen hemen hepsinin altında ya Mercedes vardır, Audi vardır. Aynı şekilde bizim de bütün bakanlarımızın altında bunlar var. Önceden bilgi sahibi olsam kesinlikle sakın iade etmeyin. Diyanet makamı sıradan bir makam değil. Mehmet Görmez Bey sadece Türkiye’nin dini lideri değildir, adeta İslam dünyası içerisinde bu coğrafyanın saygın bir dini lideridir.

Bu beyefendiler neden bakmazlar Hıristiyan dünyasına, Vatikan’a niye bakmazlar? Vatikan’da dini liderin özel uçağı var, özel araçları var, zırhlı araçları var. Niye bunları görmüyoruz? Biz sıradan bir ülkemiyiz… Vatikan’da yapı bu olacak bizim dini liderimiz tarifeli uçakla seyahat edecek, bunlar için çok da önemli değil. Bizim için önemli. Ben geçenlerde onu da söyledim. Ahmet Bey’le de onu konuşacağım. Diyanet İşleri Başkanımızın yurt dışı seyahatlerinde şu anda havuzda olan uçaklarımızdan kullanmak suretiyle gitsin, niçin tarifeli uçakla gitsin?

Kaynak: Radikal

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
belediye-baskani-olumden-dondu-1432675457
Belediye başkanı ölümden döndü

Zonguldak’da meydana gelen trafik kazasında aralarından Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın da bulunduğu 5 kişi yaralandı

Kapat