Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Erdoğan: Yaka paça buraya gelip, hesap verecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında açıklamalarda bulundu.

Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz dedik ve milletimizin hizmetkarıyız. Biz gücümüzü şu veya bu odaktan değil doğrudan milletimizden alıyoruz.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

-Cumhurbaşkanı seçilirken söz vermiştim. Demiştim ki “biz tarafsız olmayacağız” ve devam etmiştim “biz daima milletimizin tarafında olacağız” Hamd olsun bugüne kadar verdiğimiz sözü tuttuk.

-Tutmaya devam edeceğiz. Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz dedik ve milletimizin hizmetkarıyız. Biz gücümüzü şu veya bu odaktan değil doğrudan milletimizden alıyoruz.

-Türkiye’de siyasetin alanı ilk defa bu kadar genişledi. Ülkemizde artık tüm provokasyonlara rağmen, siyaset mühendisliklerin yerini meşru siyaset yöntemleri almıştır.

-Elbette Türkiye bu noktaya kolay kolay gelmedi. Vesayetin her türünü milletimizin desteğiyle birer birer aştık.

GEZİ OLAYLARI VE 17-25 ARALIK

-Bakın şimdi aynı çevreler tekrar, hayır millet değil tekrar parlamento seçsin demeye başladılar. Yahu parlamento kim? Onlar milletin vekili, millet kim? Aslı. Aslın olduğu yerde vekilin hükmü olur mu? Bu bakımdan bu boş çabalar tamamen kıymetini yitirmiştir.

-Bu çabalar 2013 yılında önce Gezi olayları, arkasından 17-25 Aralık darbe girişimiyle farklı bir çehreye büründü. 2014 yılında 30 mart’ta yapılan mahalli seçimler ve arkasındaki cumhurbaşkanlığı seçimleri bu girişimleri akamete uğrattı.

“BANA YURTDIŞINA KAÇTI DEMİŞLERDİ”

-Gezi ve 17 aralık sürecinde, şahsımı resmi ziyarete gitmiştim. Beni yurtdışına kaçmakla itham eden ihanet şebekesinin mensuplarının, birer ikişer yurtdışına kaçtıklarını görüyoruz.

-Şu ana kadar 100’ü aşkın mensupları yurtdışına kaçmıştır. Biz her hesabın üzerinde bir hesap olduğunda, kaderin üstünde bir kader olduğuna inanan insanlarız.

“KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILIP, YAKA PAÇA BURAYA GELECEKLER”

-İşte daha  yeni görüyorsunuz. Bu acımasız kararları verenler Gürcistan üzerinden Ermenistan’a kaçıyorlar. Tabi oradan da kimbilir nereye kaçacaklar, ayrı mesele

-Şu anda Türkiye olarak bizler de iz sürüyoruz. Bunlarla ilgili, kırmızı bültenler hepsi… Bir kısmı romanya’da yakalandı. Bunlar da yaka paça buraya gelip, yaptıklarının hesabını verecekler.

-Karanlık eller Türkiye’yi rahat bırakmıyor, güçlü Türkiye istemiyorlar.

“KALLEŞÇE SALDIRILAR”

-7 Haziran seçimleri öncesi, Doğu ve Güneydoğu’da vatandaşlarımız üzerinde baskı ve tehdit iklimi oluşturuldu. İlgili kurumlarımız, vatandaşlarımızın özgür iradelerini sandığa yansıtma konusunda yetersiz kaldı. Bunu açıkça söylemek zorundayım.

-Seçimden sonra ortaya çıkan tablo, Türkiye için yeni bir dönemin kapısı aralanabilirdi.

-Diyorlar ki “Terör örgütü silahlarını sustursun” hayır terör örgütü silahlarını bırakacak, üstüne beton dökecek.

-Tün teröristler ya ükemizi terk edecekler ya da silahlarının üstüne beton dökecekler.

-Terör örgütüyle bağını koparamayan diğer partiler içinde bu durum geçerlidir. Bizim gözümüzde örgütün piyonu olarak kalacaklardır.

-’Bizim terör örgütüyle ilgimiz yok’ diyorlar kusurabakmayın, bunu kimse yutmaz.

-Devlet ve hükümet çözüm süreciyle ret, inkar ve asimilasyın politikalarını ortadan kaldırmıştır. Bu adımları attık… Samimi davranacaklar sandık. Onlar silah uzattılar.

-Bir de hala ‘çözüm süreci’ diyorlar.. Bana göre çözüm süreci buzdolabındadır.

- Anayasada belirtilen tarihe kadar koalisyon kurulması benim tercihimdir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x294779_son_2
Demirtaş, PKK terörünü yine kınamadı

Mardin'den düzenlenen toplantıda konuşan Selahattin Demirtaş, barış süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu, PKK terörünü yine kınamadı..

Kapat