Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

ENGELLER AŞILDI TURİSTLER YER ALDI

Geçtiğimiz senelerde M. Esat Altungün’ün Belediye Başkanlığı döneminde yapmış olduğu bir çok başarılı projelerinden biri olan Engelli Plajı bu günlerde yeni engelsizlere ev sahipliği yapıyor. Büyük bir umutla açılışı yapılan ve Kuşadası’nda yaşayan, Kuşadası’na ziyarete gelen tüm engelli vatandaşlarımız için tahsis edilmiş İlçenin 2 büyük sahillerine yer verilmişti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Büyük bir coşku ile açılışı yapılan ve açıldığı yaz ayı boyunca yüzlerce engelli halkımıza sınırsız hizmet eden Engelliler Plajı artık üzerinde ki tüm engelleri kaldırarak Yerli ve Yabancı turistlerin mekanı olmaya devam ediyor. Kuşadası Belediyesinin bu konuda ciddi çalışmalar yapmaması ve engelli vatandaşlarımıza ihmal etmesi Kuşadalı Halkın gözünden kaçmamıştır.

Büyükşehir’in baskısından kurtulması gerektiğini düşünen vatandaş, Engelliler Plajının durumunu gördükçe isyanları bir kat daha artıyor. Vatandaş “Sayın Belediye Başkanı Özer Kayalı bir önceki partilisi Esat beyin yapmış olduğu tüm yerleri yıkmakla uğraşıyor. Yapıtları yıkacaklarına yapıtları düzenleyip eski haline getirmelidir. Anlıyoruz bazı şeyleri görüyoruz lakin bu engelli vatandaşlarımız için yapılan plajın artık tam olarak faaliyete geçmesi ve başında birilerinin bu engelli vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet edecek duruma getirilmesi gerekmektedi. Görünen manzara gerçekten içler acısı ve üzüntü verici. Eminiz ki sayın Kayalı’nın bu görüntüden ve bu durumdan haberi yoktur. Artık Kayalı o koltuğundan kalkıp halkının içinde gezmeli ve bazı şeyleri gözleriyle görmelidir” dediler.

IMG_20150619_172804[1]

İsyanları her gecen gün büyüyen Kuşada’lılar Engelliler için bir şeylerin yapılması gerektiğini her fırsatta dile getirmekteler. 86 yaşında ki Güngör Karaman isimli vatandaş, “benim üç tane kızım var ve biri engelli. Geçtiğimiz senelerde kızlarımla buraya geliyor yüzüyorduk. Evimiz yakın olduğu için rahat oluyordu. Esat bey başkanlığında açılan bu yerin bu şekilde olması gerçekten içler acısı. Bizler bu hayatta ikinci planda değiliz. Bizler bu hayatın gerçek kahramanlarıyız. Lütfen söyleyin artık bizleri de görsünler” diyerek Kuşadası Belediyesine bu konunun bir an önce düzeltilmesini istemektedir.  - Türkpostası

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
bahcelisozcu670
CHP’ye ‘hayır’, AKP’ye şartlı ‘evet’

İşte, Bahçeli’nin SÖZCÜ’ye açıkladığı şartları:

Kapat