Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Emniyet Müdürlüğü’nden Sedat Peker açıklaması

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Sedat Peker’e iki yakın koruma verildiği iddiası konusunda açıklama yaptı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün, İstanbul Valiliği’nce, Sedat Peker için verilen koruma kararı gereğince, Peker’in iki ayrı tarihte kente gelişinde, talep üzerine yapılması yasal zorunluluk olan iş ve işlemleri yaptığı bildirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede, “Sedat Peker’e İzmir Emniyet Müdürlüğü’nce iki yakın koruma verildiği” yönünde haber yer aldığı hatırlatılarak, Sedat Peker’e İzmir’den verilen herhangi bir koruma kararının olmadığı belirtildi.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 


“Sedat Peker isimli şahıs hakkında Koruma Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre İstanbul Valiliği’nce verildiği anlaşılan Koruma Kararına istinaden ve korunan kişinin yazılı talebi doğrultusunda, 4 Nisan 2015′te ilimizde yapılan bir toplantıya katılacağı gerekçesiyle Koruma Yönetmeliği ve Yönergesi hükümlerine göre ‘duyarlı olunması ve tedbir alınması’ hususunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün, 24 Ağustos 2015′te Antalya ilinden karayolu ile ilimize gelişiyle ilgili olarak, aynı gerekçelerle ve taleple Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu yazılı bildirimler çerçevesinde, Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan rutin yazışmalardan, bildirimlerden ve yapılması zorunlu yasal iş ve işlemlerden ibaret olduğu görülmüştür.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
tunceli-deki-yaralanan-askerlerden-2-si-sehit-oldu-1445166583
Tunceli’deki yaralanan askerlerden 2’si şehit oldu

Tunceli’de operasyon bölgesine giden askeri aracın geçişi sırasında bomba patlatılması sonucu yaralanan 4 askerden 2’si şehit oldu.

Kapat