Yandex.Metrica

EMITT FUARINDA SELÇUK’TAN BİR İLK

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Unesco’ya Aday Olan Efes’i Ve Selçuk’u Emıtt Turizm Fuarında Tanıtmak İçin Ticaret Odası, Turizm Müdürlüğü, Belediye Ve Kaymakamlık Güçlerini Birleştirdi.

Dünya’nın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan  EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı başladı.

Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ; Bu yıl 19.su düzenlenen olan EMITT Turizm Fuarın‘da UNESCO Kültür Mirası Listesine aday olan Efes’i ve Selçuk’un kültürel ve turistik yönlerini tanıtmak için hazırlıklarını tamamlayan Selçuk ekibi, 22-25 Ocak 2015 tarihlerinde düzenlenen19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarındaki yerini aldı. Selçuk heyetinde Kaymakam Ayhan Boyacı, Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri İlkan Gülgün, Dr. Alpaslan Coşkun, meclis üyesi Hasan Uysal İlçe Turizm Müdürü Mehmet Falakalı ve turizmciler bulunuyor.

Selçuk Ticaret Odası, İlçe Turizm Müdürlüğü, Selçuk Belediyesi ve Selçuk Kaymakamlığı Selçuk turizmini Türkiye’nin en büyük turizm fuarında tanıtmak için hep birlikte kolları sıvadı.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu yaptığı açıklamada, Türkiye’de en önemli turizm ve seyahat fuarı olarak kabul edilen EMITT 2015’te Selçuk olarak bir ilk yaşıyoruz. İlk defa Selçuk Belediyesi, Kaymakamlık, Ticaret Odası ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte Selçuk’u tanıtıyoruz. Bu yıllardır görmeyi arzu ettiğimiz, amaçladığımız bir şeydi. Turizmde marka olmak için her şeyi yaparsınız ama küresel tanıtım platformlarında ve uluslar arası fuarlarda ön plana çıkmıyorsanız turizmden de bir şey bekleyemezsiniz. Fuarlar hem turizm profesyonellerinin hem de seyahat organizatörlerinin yol haritalarını çizdiği yerler. Biz Selçuk olarak güçbirliği yaparak sahip olduğumuz dünyanın en büyük turizm markalarından biri olan Efes’i, Şirince’si ve tarihi ve kültürel dokusuyla eşsiz bir coğrafya olan Selçuk’un imajını yönetmek durumundayız. Bunun için herkese görev düşüyor. “dedi.

“SELÇUK VE İZMİR TURİZMİ BU GÜÇBİRLİĞİNDEN KARLI ÇIKACAK”

İZKA çatısı altında fuarda yer aldıklarını belirten STO Başkanı Yolcu “ burada İzmir olarak oldukça aktif bulunuyoruz. İzmir Valimiz Sn Mustafa Toprak da bizimle. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes, Seferihisar, Çeşme, Karaburun, Dikili gibi ilçelerimizle birlikte Ege Turizm İşletmeler ve Konaklamalar Birliğimizle de İzmirimizi “Öncülerin Şehri İzmir” sloganıyla topyekun bir tanıtım çalışması yapıyoruz. İzmir’de turizm tanıtım platformunun ve Selçuk’ta turizm çalıştayları ile kararını aldığımız Selçuk Turizm Geliştirme Kooperatifi kurulmadan adeta birlikte çalışmanın provasını yapıyoruz. Bu güç birliğinden Selçuk ve İzmir turizminin karlı çıkacağı konusunda hiç kuşkunuz olmasın” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
fikrinialgel 1
Fikrini al gel Hayalin gerçek olsun

“Bir fikrim var” diyenlerin hayalleri gerçek oluyor. Girişim Kampüsü 3. kez başlıyor. Türk Postası muhabirinin edindiği bilgiye göre ; Son...

Kapat