Yandex.Metrica

DENİZCİ GAZETECİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin, Ege Bölgesi’nde denizcilik ve deniz ticaretinin etkin şekilde tanıtılması amacıyla düzenlediği 12. Medya Yarışması’nda dereceye giren gazeteci ve fotoğrafçılar ödüllerini aldı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İMEAK DTO İzmir Şubesi Meclis Salonu’nda yapılan ödül törenine, İzmir Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkan Vekili Can Özgen, İzmir Liman Başkanı Mustafa Çankaya, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İzmir İşletme Müdürü Melih Hüsnü Yılmaz, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Murat Yılmazarslan, DEÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Selçuk Nas, TCDD İzmir Liman İşletme Müdür Yardımcısı Metin Özyılmaz, gazeteciler ve fotoğrafçılar katıldı.

‘HEDEF DENİZCİ MİLLET’

İzmir Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, törenin açılış konuşmasında, İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin denizciliği kamuoyuna anlatmak için basın ve fotoğraf yarışması düzenlemesinin çok önemli olduğunu belirtti. Can, “Bu organizasyon yapıldığına göre demek ki bu konuda eksiklik var. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, yeterince denizci olabildik mi? ‘Denizci Devlet Denizci Millet’ hedefini yakaladığımızı söyleyemeyiz. Fakat bu hedef doğrultusunda Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve yönetimi çok aktif şekilde çalışıyor. Basın yarışmalarının ve ilköğretim öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışmalarının hedefe ulaşmada büyük rolü olacaktır” dedi.

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de, denizcilikle ilgili sorunları ve projeleri gerek hükümetin gerekse yerel yönetimlerin gündemine taşıyan gazetecilere çok şey borçlu olduklarını söyledi. Öztürk, “İzmir bir liman şehri, bir deniz şehri. Kimi zaman sırtımızı dönmüş, ihmal etmiş olsak da, deniz küsmedi bize. Varlığını denize, limana borçlu olan bu kentin geleceğinde de denizciliğin yer alması en büyük temennimiz. Bunun için de ülkemizdeki ve bölgemizdeki denizciliğe yönelik yatırımların devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Haber dalında birinci olan Ticaret Gazetesi’nden Esra Seyirden, ikinci olan Habertürk’ten Murat Ervin, üçüncü Gözlem’den Buğra Tokmakoğlu; inceleme-araştırma dalında birinci olan Habertürk’ten Mehmet İnmez, ikinci Ticaret’ten Seda Gök, üçüncü Hürriyet’ten Metetamer Omur; fotoğraf dalında birinci Nejat Gündüç, ikinci Ayhan Turan Menekay, üçüncü Yaşar Kurt ödüllerini aldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
demirtas_bu_ayrintiyi_ilk_kez_acikladi_h40262_ec226
Demirtaş, ‘İstifa ederim’

CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Taksim Kabe'mizdir" demedim. Dediğimin kaydını...

Kapat