Yandex.Metrica

DENEYİMLİ GAZETECİ ‘’GENEL YAYIN YÖNETMENLİĞİ’’ GÖREVİNE GETİRİLDİ…

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir’in deneyimli gazetecilerinden İsmail Kazım Erkmen, İzmir ve Ege’nin önemli bölge gazetelerinden EGE’de BUGÜN Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Son olarak Kanal 35 Televizyonu’nda Bölge Haber Müdürü olarak görev yapan Erkmen, 1 Mayıs 2015’ten itibaren yeni görevinin başında olacak. Gazetenin yayın politikalarının belirlenmesi ve geliştirilmesini üstlenen Erkmen, günlük yazılarıyla da okurun karşısına çıkacak.

ERKMEN’İN ÖZGEÇMİŞİ:

1963 yılında İzmir’in Bayındır ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bayındır’da tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu 1986 yılında bitirdi. Sırasıyla Yeni Asır Gazetesi spor servisinde muhabirlik, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nde Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı yaptı. 1987-1988 arasında 199 Kısa Dönem askerlik hizmetini, Sivas, Bitlis ve Siirt’te yerine getirdi. Askerlik dönüşü Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki görevine döndü. Bir süre çalıştıktan sonra, 1989 yılında Türkiye Gazetesi İzmir Temsilciliği Spor Servisi’nde spor muhabiri olarak göreve başladı. 1990 yılında 212 kadroya kavuştu. 1993 yılında İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi oldu. Aynı yıl İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) kurulmasıyla, tüm kadro ile birlikte ajansa geçti. 1995 yılına kadar İHA’da spor muhabiri, Spor Servisi Sorumluluğu görevlerini yürüttü. 1997 yılında ajansın bölge haber masası sorumluluğuna getirildi. Üç yıl bu görevi sürdürdükten sonra 2000 yılında İHA İzmir Haber Müdürü oldu. Bu görevi 2006 yılı Temmuz ayına kadar sürdürdükten sonra emekliye ayrıldı. 1 Kasım 2006’da da Ege Tv Haber Koordinatörlüğü görevine başladı. Koordinatörlüğün kaldırılmasıyla, halen Ege Tv Haber Müdürü olarak görevini sürdüren İsmail Kazım Erkmen 2013’te Tv’den kendi isteği ile ayrılarak ‘’yuvam’’ dediği İHA’ya geri döndü. 1,5 yıllık çalışmanın ardından yine kendi isteği ile Kanal 35 Televizyonu’na geçerek Bölge Haber Müdürü oldu. Erkmen, 30 Nisan 2015 itibariyle Kanal 35’ten ayrıldı. Kazım Erkmen evli ve iki oğul babasıdır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
15
“Fuat Avni” Sivas’ta kıstırıldı

GÖLBAŞI Cumhuriyet Savcılığı, paralel yapı iddialarıyla ilgili köstebek soruşturması başlattı. Paralel yapı iddiasıyla yapılan operasyon bilgilerin önceden sızdır�lmasıyla ilgili Türkiye...

Kapat