Yandex.Metrica

Davutoğlu’ndan canlı yayında önemli açıklamalar

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya’da düzenlenen canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Davutoğlu, ‘Cumhurbaşkanımız benim ismimi ilan edene kadar Başbakanlık konusunu kendisine hiç bir zaman sormadım.’ dedi.

Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları: Görevi aldıktan sonra önümüzdeki dönemle ilgili birkaç hedefi belirlemiştim. Biri hükümet çalışmalarının aksamadan yürümesiydi. Diğeri de partimizin seçime hazırlanmasıydı. AK Parti iktidarı 12 yıllık bir parti ama çok köklü gelenekleri oturtmuş bir parti.

LİSTELERDE SÜRPRİZ İSİMLER OLACAK MI?

Bütün şehirlerimizin nabzını tuttum, brifingler aldım. Kasım’dan Mart’a kadar halka siyasetimizi anlatmaya çalıştım. 81 ilin başkanlarını tek tek dinledim. Adaylar hayatın tüm renklerini yansıtmalı. Bizim hedefimiz Türkiye’nin bütün rengini siyasete taşımak.   Bazı müracaatlar var. Bunları burada çok zikretmek doğru değil. Önemli olan bittiğinde “iyi oldu” dedirtmek.

CUMHURBAŞKANIMIZLA ARAMIZDA ÇATIŞMA OLMAZ

Sayın Cumhurbaşkanımız ile benim aramda herhangi bir çatışma olmaz. Çok köklü bir dostluğumuz var. Başbakanlık teklifinde ne Cumhurbaşkanımız bana sordu ne ben ona sordum. Cumhurbaşkanımız beni iyi tanıdığı için bana sormadı bende ‘Ben mi olacağım’ diye hiç bir zaman sormadım.

DAVUTOĞLU’NDAN İLGİNÇ İTİRAF

Görev tev edilmedi ilan edildi. Cumhurbaşkanımız benim ismimi ilan edene kadar Başbakanlık konusunu kendisine hiç bir zaman sormadım.

BANA AKTARILMADAN KONUŞULMAMALIYDI

Melih Gökçek, Bülent Arınç olayı yarın olsa yine aynı tutumu gösteririm. Bizim demokratik kurallarımız var herkes gelip bana şahsen görüş beyan edebilir. Bana aktarılmamış bir konu kurullar üzerinden aktarılmamış bir konu twitter üzerinden konuşulmamalıydı.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ HAKLIDIR

Savunduğum her şeyin zeminin sağlam olması benim için önem taşır. Türkiye’deki sistem ne parlamenter ne başkanlık ne de yarı başkanlıktır. Net olarak ifade ediyorum bu sistemin değişmesi lazım. Ya pür parlamenter sistem olması lazım ya da başkanlık sistemi olması lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız haklıdır, bu sistem bir yetki çatışmasını beraberinde getiriyor. Sistemin ürettiği sıkıntılar var bunu açık yüreklilikle söylemem lazım.

SEÇİM BEYANNAMESİNDE YER ALACAK

Halk tarafından cumhurbaşkanı seçimi gerçekleşmişse, bunun başkanlık sistemi yönünde değişmesi doğru olur. Başkanlık sistemine geçilmesi doğrudur. Seçim beyannamesinde olacak, bizzat ben yazdım. Başkanlık seçim beyannamesinde yer alacak.

Seçim meydanlarında yeni anayasa, insan hakları, onuru diyeceğiz. Halka hesap vermeyecek bir makam olmayacak diyeceğiz.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN ESAS NİYETİ BAŞKA

Çözüm sürecindeki sıkıntıların sebebi bizzat Selahattin Demirtaş’tır. Geçen hafta Demirtaş tamda Nevruz’a doğru silahsızlanma konusunda yeni bir adım atılacakken süreci sabote etti. Demirtaş son 6-7 aylık tutumuyla esas niyetinin çözüm süreci olmadığı başka bir projesinin olduğunu ortaya koydu.

SABOTE EDEREK ATEŞLE OYNUYOR

Şimdi de bir Demiraş projesi var. Düşünülüyor ki, HDP barajı aşarsa AK Parti’nin  vekil sayısı düşecek ama bilmiyorlarki her şeye millet karar verecek. Demirtaş süreci sabote ederek ateşle oynuyor. HDP denilen yapı tek parçalı bir yapı değil. Çözüm süreci kimsenin malı değil. Bu millet sürece sahip çıktı.

İZLEME HEYETİ

İzleme heyeti kesin karar verilmiş bir konu değil. Bütünüyle yapılacak şeyler pazartesi günü konuşuldu. Her türlü adım silahsızlanmaya yöneliktir.

Paralel yapıyla mücadele konusunda en önemli gündem maddesi KPPS sınavı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘EMEKLİYE İKRAMİYE’ VAADİ

Bekara hanım boşamak kolaydır Kılıçdaroğlu’nun hesabı bu. Vatandaşlarımıza da söyleyeyim Kılıçdaroğlu gelirse var olan maaşlarınızda kalmaz. Kılıçdaroğlu’nun sözü söz değil bu yüzden gidip noterden belge alıyor. – TGRT HABER

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
26194173
HALİT AKÇATEPE’DEN KÖTÜ HABER

Usta oyuncudan üzücü haber Geçtiğimiz yılın Aralık ayında felç geçiren ve hastaneye kaldırılan 77 yaşındaki usta oyuncu Halit Akçatepe'nin sağlık...

Kapat