Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

“CUMHURİYETE SAHİP ÇIKALIM”

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

1956 İzmir doğumlu olan ve Bornova’da ikamet eden Nevzat Kavalar, CHP 2. Bölge’den İzmir milletvekili aday adayı.

Siyasi hayatı 1975 yılında Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarında başlayan Nevzat Kavalar, 40 yıldır çizgisini hiç değiştirmeden CHP’ye hizmet ediyor. Ön seçimin Türkiye’de demokrasi açısından büyük önem taşıdığına ve alınacak sonuçların demokrasinin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyor.

İnsanların hak ettiği insanca yaşam haklarının hayat felsefesi olduğunu belirten Kavalar “Dürüst ahlaklı idealist bakış açısı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını kılavuz edindim. Partimin iyi zamanlarında olduğu kadar zor zamanlarında da görevden kaçmadım. Yıllardır edindiğim tecrübe ve bilgi birikimimle öncellikle ülkeme, İzmirimiz’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne katkı sağlayacağım inancındayım” dedi.

Yolsuzluk operasyonlarının unutulmadığına ve hiçbir zamanda unutturmayacaklarına vurgu yapan Nevzat Kavalar, “Kaos ortamı bugün toplumun her kesiminde hissediliyor. Örneğin işsizlik son yıllarda daha da artmıştır. Yapılan son araştırmalara göre kayıtlı işsizlik oranı yüzde 10,9 a çıkmıştır. İstihdam azalmış var olan iş yerleri ayakta durmakta zorlanmıştır ve maalesef birçok işyeri kepenk kapatmak zorunda kalmışlardır. Evine ekmek götüremeyen halkımız geçim derdine düşmüştür. Çiftçimiz köylümüz, sanayicimiz ve gençlerimiz oluşan ekonomik belirsizlik ortamında bin bir zorluklarla yaşamlarını sürdürmektedirler. İktidarın uygulamış olduğu dış politikalara kısaca değinecek olursak ülkemizin dört tarafı ateş çemberi haline gelmiştir. Tüm komşularımızla giderek artan büyük sorunlar yaşamaktayız.

İktidarın ülkemizi düşürdüğü bu zifiri karanlık ortam partimizin yaktığı demokratik ön seçim meşalesi ile 7 haziran günü güneş gibi doğacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır.

Halkın iktidarını kurmak için halkın içinden insanların mecliste bulunmasının doğru olacağını düşünenlerdenim. Emek en yüce değerdir diyerek halka hizmet etme aşkıyla yola çıktım. Ülkemizde yaşanan sorunları kalıcı çözüme kavuşturmak güçlü, çağdaş ve demokratik bir iktidar ile mümkündür. Hep birlikte yolsuzluğa yoksulluğa ve yasaklara karşı duralım. Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Herkesin eşit ve mutlu olduğu aydın demokratik özgür bir Türkiye’de yaşamak için elele verelim birlik olalım” şeklinde konuştu.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
2
İzmir sevdası patron yaptı

İzmir girişimcilikte fark yaratmaya devam etti. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Destekleme İdaresi (KOSGEB), Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT)...

Kapat