Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimden sonra ilk kez konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’ne katıldı. En son oy kullandıktan sonra kameralara açıklama yapan Erdoğan 3 gün 21 saattir herhangi bir programa katılmamıştı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere hitap ediyor;

Bu yıl mezun olacak öğrencilerle birlikte Türkiye’den mezun olan uluslararası sayısı 60 bine ulaşıyor. Zekat, sadaka verdikçe artar bunu unutmayın. Eğittikçe, verdikçe bunun bereketi fazlasıyla artar. 12 yıl önce 45 milyon dolar dünyadaki en az gelişmiş ülkelere yardım eden Türkiye bugün 4,5 milyar dolar yardım ediyorsa verdikçe arttı, verdikçe arttı azalmadı. Biz Türkiye olarak sizleri hiçbir zaman unutmayacağız sizler de bizleri unutmayın. Karşılıklı olarak sevgi, saygı, işbirliği ve ortak gelecek tasavvuru olarak inandığım etkileşimin hayırlı sonuçlara vesile olacağına inanıyorum.

“HİÇBİR ZAMAN İNSANLARIN DERİSİNİN RENGİNE, KONUŞTUĞU DİLE BAKMADIK”

Bizim milletimiz en güçlü devletlerine sahip olduğu halde geçmişinde sömürgecilik ayrımı olmayan belki de tek toplumdur. Bugün de dış politikamızın ana ekseninde dünyamızın neresinde mağdur, mazlum varsa ona el uzatıyoruz. Biz ülke ve millet olarak hiçbir zaman insanları derisinin rengine, yaşadığı yere, konuştuğu dile göre ayırt etmedik ve etmeyiz. Geçtiğimiz 12 yılda 193′e çıkan üniversite sayımız, 800 bine ulaşmış öğrenci kapasitemiz ile bu alanda önemli hamle gerçekleştirdik.

“GECE UZAYDAN BAKILDIĞINDA BİR TARAF IŞIL IŞIL PARLARKEN…”

Sömürgecilik ve kölelik şekil değiştirerek ama aynı mantıkla etkinliğini sürdürüyor. Batı’da israf edilen gıdanın Afrika’daki bütün aç insanları doyurabilecek seviyeye ulaştığı sistemi kabul etmek mümkün değildir.  Gece uzaydan bakıldığında kimi yerler ışıl ışıl yanarken diğer yerler karanlığa boğulmuşsa sorun vardır demektir. Dünyadaki 6 milyar insanın sadece 1 milyar insanın refahı için çalıştığı bir sistem çökmeye mahkumdur.

Batı’yı görüyoruz onlar Akdeniz’de Ege’de boğulmaya mahkum ediyor. Biz bunu kabul etmeyiz. Biz coğrafyanın ve tarihin üzerimize yüklediği sorumluluğu yerine getiriyoruz.

Önümüzdeki dönemde birikimi ileriye taşımak, yürütülen çalışmalardan verim elde etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye geçtiğimiz 12 yılda her alanda büyük mesafe katletti. Ülkemizin kazanımlarını korumak mecburiyetindeyiz.  Dün büyüme rakamları açıklandı. Kesintisiz 22 çeyrekte büyüyen Türkiye’nin performansının devamı ve güven ortamının muhafazası şart.2023 hedefleri herhangi partinin değil Türkiye’nin hedefleridir. Aksamaya, kesintiye izin vermeden devam etmek zorundayız. Türkiye’!yi hükümetsiz başsız bırakanlar ne tarihe ne milletimize bunun hesabını veremezler. Anayasal yasal süreç içersinde herkes egolarını kenara koyup ülkemizde hükümet kurulmalı ve kaldığımız yerden bu süreç devam etmelidir.

Siyasi alanla yaşanan gelişmenin kazanımları tehdit eden boyuta ulaşmasına izin vermeyiz. Bu 78 milyon insanımıza karşı sorumluğumuzun gereğidir. Kimse ‘ben ‘ deme hakkına sahip değildir. Biz demek zorundayız. Pazar günü yaşanan seçimler ülkemizin önünde yeni bir dönem açmıştır. Dün Sayın Baykal’ı davet ettim kendisi ile görüşme yaptım Hem süreci değerlendirdim hem bu işin süratle kesintisiniz yapmak için ben üzerime düşeni yapacağımı kendisi ile paylaştım. Devam eden yatırımlarımız var. Bunların aksamaması lazım. Bu aksamalar milletime ve ülkeme kaybettirir. 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

“PARTİLERİ SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUM”

Yüzde 86 katılımın olması Türkiye’nin nereden nereye geldiğini gösterir. Ortaya çıkan sonuç milletin iradesidir. Herkes buna saygı duymalıdır. Siyasi partilerin doğru şekilde okumasını temenni ediyorum. Tek partinin iktidarda olmasını sağlamayan tablo Türkiye’nin hükümetsiz kalmasını sağlamıyor. Türkiye seçim gününe kadar başka tablo ile karşı karşıya idi. Pazartesi gününden itibaren başka tablo ile karşı karşıya kaldı. Tüm siyasi partileri düşünmeye Türkiye’nin geleceği için sorumluluk almaya davet ediyorum. Bu ülkenin istikrarsızlık dönemlerinde ödediği bedelleri iyi bilen biriyim. Bu sürecin geride bırakılması konusunda çabayı gösteriyorum ve buna devam edeceğim.

“ÇİRKİN BULUYORUM”

Batı’nın şahsıma yönelik tüm çirkin, agresif seviye kaybına uğramış o batı medyasının açıklamalarını çirkin bulduğumu açıklamak durumdayım. Tahammülsüzlüklerini anlamak mümkün değil. Bu bir şeyi gösteriyor. Allah’ıma hamd olsun demek ki doğru yoldayız. Onlar övgü yağdırmasalar dı o zaman kendimden şüphe etmeliydim.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s601723
Bakü’de “7 İzmirli”

50 ülkeden 6 binin üzerinde sporcunun katılımıyla bu yıl ilk kez Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Avrupa Oyunları’nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin...

Kapat