Yandex.Metrica

Çocuk Kalp Cerrahisi 5 Yaşında

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

5. Yaşa Girerken 1000. Çocuğa Şifa Verildi.

 

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi ‘Çocuk Kalp Damar Cerrahisi’ Prof. Dr. Osman Nejat SARIOSMANOĞLU önderliğinde 16 Nisan 2011 yılında kuruldu. İlk açık kalp ameliyatı; 1 Çocuk Kalp Damar Cerrahı, 11 Hemşire ve 1 Perfüzyonist ile yapılalı tamı tamına 4 sene olup, 5. yıla 1000. ameliyata imza atılarak girildi. Artık 3 Kalp Damar Uzmanı, Bir Yandal Asistanı, 11 Hemşiresi ve Perfüzyonisti ile Türkiye’nin her yerinden gelen çocuk hastalara şifa dağıtabilen bir merkez olarak başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Çocuk Kalp Damar Cerrahisi kuruluşunun 5. Yılına 1000. hastası olan 8 yaşındaki Arda SÖNMEZ’i de sağlığına kavuşturarak girdi. Kalbindeki karıncıklar arasında çok büyük bir delik olan minik Arda, hasataneye başvurduğunda kalbindeki büyük delikten kaynaklı, akciğer damarlarında oluşan süksek basınca bağlı kalp yetmezliği gelişmiş olduğu tesbit edildi. Kritik bir yerde olan ve büyük olan deliğin kapatılması çok büyük risk olsa da Prof. Dr. Osman bey ve ekibi büyük bir başarıya imza atarak minik Arda’nın kalbindeki deliği kapatmayı başardılar. Durumu gittikçe iyiye giden Arda’nın annesi de; ekibe çok şey borçlu olduklarını, özverili çalışmalarından ötürü ne kadar çok teşekkür etse yetmeyeceğini belirtti. Arda’nın kısa süre içinde taburcu olup normal hayatına dönebileceği öğrenildi.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi yöneticisi Doç. Dr. Hurşit APA, bu başarılı operasyonun 1000. Ameliyat ve 5. Yıllarına girdikleri zamana denk gelmesinin onlar için adeta bir doğum günü hediyesi olduğunu ve ne kadar doğru bir yolda gidiyor olduklarının kanıtı olduğunu belirtti. Türkiye’de 25 merkez olduğunu ve kendilerinin hem sayı, hem kalite hem de ameliyat sonrası mortalite oranı olarak en iyi 3 merkezden biri olmalarının gururverici ve azimlerini arttırdırğını söyledi. Çocuk Kalp Damar Cerrahisinin kurulup gelişmesinde başta Cavidan ÖSEN olmak üzere, emeği geçen tüm bağışçı ve sağlık çalışanlarına şükranlarını iletti. Hastanelerine yapılmakta olan yeni ek bina inşaatının bitme aşamasına geldiğini, kısa sure içerisinde hizmete açarak daha geniş imkanlarla minikleri sağlıklarına kavuşturacaklarını vurguladı.  5. yıl anısına hasta ve hasta yakınları ile sağlık çalışanlarının katıldığı küçük bir kokteyl düzenlenerek sembolik pasta kesildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
AK PARTI GENEL BASKANI VE BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN
Erdoğan: Bu açıklama haddine mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli Bilim Merkezi ile Yapımı Tamamlanan Tesis ve Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde Avrupa Parlementosu'nun sözde Ermeni...

Kapat