Yandex.Metrica

CHP’Lİ BELEDİYEDE “ HDP “ DEPREMİ

CHP’li Kuşadası Belediyesi’nde tam anlamıyla “ HDP “ depremi yaşanıyor. Genel seçimler için Kuşadası’na gelen HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülden Kışanak’ı Cemevi’nde CHP’li Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Haydar Büyükdağ’ın karşılayıp, ağırlaması Kuşadası Belediyesi’nde deprem etkisi yarattı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Hem CHP ilçe örgütünden, hem de CHP’li meclis üyelerinden sert tepki gören bu durum kamuoyunda “ CHP’li görünen HDP’liler ortaya çıktı “ şeklinde yorumlandı.

– HAYDAR BÜYÜKDAĞ, KIŞANAK’IN KARŞISINDA SAATLERCE AYAKTA BEKLEDİ

Cemevi’nde başlarında CHP’li Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Haydar Büyükdağ’ın bulunduğu ve neredeyse tamamı Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı’da CHP üyesi olan 500’e yakın kişi tarafından karşılanan HDP’li Kışanak, yine CHP’li Başkan Yardımcısı Haydar Büyükdağ’dan büyük ilgi ve alaka gördü. HDP’li Kışanak’ın bir dediğini iki etmeyen CHP’li başkan Yardımcısı Haydar Büyükdağ, Kışanak’ın Kuşadası Cemevi’nde kaldığı süre boyunca da hemen arkasında ve ayakta beklemesi dikkat çekti.

– AYNI CEMEVİ’Nİ ZİYARET EDEN CHP’Lİ ADAYI 11 KİŞİ KARŞILAMIŞTI
– CHP ÜYELERİ, “ CHP’Lİ GÖRÜNÜMLÜ HDP’LİLER PARTİDENEN ATILMALIDIR “

HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülden Kışanak’ın CHP’li başkan yardımcısı ve meclis üyesi Haydar Büyükdağ ile CHP üyesi 500’e yakın kişi tarafından karşılanmasının fotoğraflarının sosyal medyaya yansımasının ardından ortalık karıştı. Yaşananlara büyük tepki gösteren CHP üyeleri, hem belediyeyi hem de CHP ilçe örgütünü mesaj yağmuruna tutarak, yaşananlara sert tepki gösterdi. Gazetelerin sosyal medya hesaplarına da mesaj gönderen CHP’liler, “ Böyle bir rezalet ne görüldü ne duyuldu. CHP’li görünümlü HDP’liler resmen partimizi sattı. Aynı Cemevi’ne birkaç gün önce hem de alevi olan CHP milletvekili adayımız Hüseyin Yıldız gittiğinde 11 kişi karşılamıştı. Bu durum utanç vericidir. Şimdi ise Kuşadası’ndan, Davutlar’dan, Güzelçamlı’dan 500’e yakın CHP üyesi HDP’li birini karşılamak için geliyor. Alevi derneklerini bu amaçla kullanıyorlar. Bunun hesabı mutlaka ilçe örgütü tarafından sorulmalıdır. 2004 yılında partimizi satıp DYP’ye gidenler ile bugün yine partimizi satıp, HDP mitinglerine, toplantılarına gidenler bizim için aynı noktadadır “ diye sert yorumlarda bulundular.

– REZALETİN TEK SORUMLUSU BAŞKAN ÖZER KAYALI’DIR

Yaşanan rezaletin tek sorumlusunun CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı olduğuna dikkati çeken CHP üyeleri, “ Belediye Başkanı Özer Kayalı başkan seçildiği günden beri CHP’li görünen HDP’lilerin belediyede kadrolaşmasına hem göz yumdu. Hiçbir uyarıyı dikkate almadı. Aydın Karataş diye biri geldi istediği gibi HDP’li olarak at koşturdu belediyede. Daha sonra Orhan Özbolat diye PKK ve Kandil geçmişi olan bir HDP’li danışman yapıldı, bu kişinin eşi de Özel Kalem Müdürü yapıldı. Kayalı’nın danışmanı Orhan Özbolat facebook sayfasından aylarca PKK, Abdullah Öcalan ve HDP lehine paylaşımlarda bulundu, meclis üyesi Levent Öğren bunu sayfasına taşıdı ama kimse önlem almadı. Kayalı’nın önlem almaması sonucu bugünkü başkan yardımcısı Haydar Büyükdağ’ın başrolünde olduğu rezalet yaşandı. CHP ilçe yönetimi bunun hesabını sormalı, Belediye Başkanı Kayalı aylardır yaşanan rezillikleri es geçmesinin ve HDP’lilere kadro verip, göz yummasının hesabını vermelidir. CHP ve belediye imkanları ile HDP’ye çalışanlardan bu parti arındırılmalıdır “ dediler.

– CHP’Lİ İKİ MECLİS ÜYESİNDEN SERT MESAJLAR

Kuşadası Belediyesi’nde yaşanan HDP depremine iki CHP’li meclis üyesi de büyük tepki gösterdi. Cem Arslan ve Bilgehan Algan, HDP’nin seçim çalışmalarına CHP’li başkan yardımcısı Haydar Büyükdağ’ın katılması ve eşlik etmesini sert mesajlarla eleştirdi. CHP’li Meclis Üyesi Cem Arslan, facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “ CHP nin oklarından birisinin milliyetçilik olduğunu kimse unutmasın… Ancak bizim milliyetçiligimiz kafatasçılık değil Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmaktır. Bu bayrak altında yaşayan her birey kardeşimizdir. Bölücü terör örgütünü destekleyenler ve bunlara fırsat verenler, karşılarında bizi bulacaklardır… “ şeklinde sert sözlere yer verdi. Bir diğer CHP’li meclis üyesi Dr. Bilgehan Algan da yaşananlara tepki göstererek, “DİN SİYASETE ARAÇ OLAMAZ VE İZİN DE VERİLMEMELİDİR. Kutsal kitaplar , ibadet yerleri manevi dir, şahıslar ve partiler tarafindan seçim zamanlarında kullanılmamalı ve kullandırılmamalıdır. Hele laikliğin savunucusu biz CHP üyelerininde bu konuda daha dikkatli olup ÖTEKİLEŞTİRME oyunlarına gelmeyip kardeşlik ve birleştiricilik bilincinden sapmamamız gerekmektedir “ dedi. -

 

Kaynak : KuşadasıHaberMerkezi

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sondakikaa
ABD’den Suriye’de IŞİD’e ağır darbe

ABD ordusuna bağlı özel harekat birliğinin Suriye'nin doğusunda yaptığı operasyonda üst düzey IŞİD lideri Ebu Seyyaf'ın öldürüldüğü bildirildi.

Kapat